Керамічні панелі та міні зарядні станції: як влаштувати комфортне життя в умовах відсутності електрики та води — експерт

Керамічні панелі та міні зарядні станції: як влаштувати комфортне життя в умовах відсутності електрики та води — експерт

Керамічні панелі та міні зарядні станції: як влаштувати комфортне життя в умовах відсутності електрики та води — експерт
Київська вулиця під час відключення світла, Україна, середа, 16 листопада 2022 р. Фото: AP/Andrew Kravchenko

Через ракетні обстріли об'єктів інфраструктури України значних ушкоджень зазнала енергетична система. Це спровокувало аварійні довготривалі відключення електроенергії. Блекаут спонукає українців до пошуку нових рішень — як жителів приватних будинків так і тих, хто мешкає в багатоквартирних будівлях. Як діяти жителям квартир у висотках, якщо вимкнули електрику і опалення, а на вулиці мороз? Що робити з водою в трубах, чи можна її злити і як це зробити правильно — розповів Українському радіо директор науково-технічного центру Академії будівництва України Іван Перегінець.

"Існує три типи вирішення таких питань: на рівні місцевої громади, на рівні управителів домогосподарств (наприклад, ОСББ) і на рівні окремого домогосподарства. Програми виходу з критичних ситуацій мають бути складені на всіх рівнях: і на рівні міста і в кожному окремому будинку", — сказав Іван Перегінець.

"Люди повинні подбати про необхідність зливання води з системи опалення, щоби не було розривів у трубах. Також подумати вже зараз, чим будуть опалювати будинки".

Також експерт радить подбати про освітлення: придбати портативні міні зарядні станції, для освітлення, заряджання гаджетів, ліхтарів.

Опалення будинків

"Треба продублювати систему водяного опалення керамічними низьковатними панелями. Вони накаляють кераміку, яка ще з півгодини може залишатися теплою. При цьому не перевантажується енергосистема. Якщо ми поставимо два таких обігрівачі, то ми не перевантажимо цю мережу. Звісно, якщо електрики не буде дві чи три доби то ці керамічні панелі не врятують. Але, при нетривалих відключеннях такі панелі стануть у нагоді", — радить експерт.

"Також бажано мати вогнегасники: порошкові, аерозольні, вуглекислотні, які коштують в межах 300-400 грн"

Насосні системи в багатоквартирних будинках

"Ситуації з відключенням електроенергії можуть спонукати до інноваційності наших будинків. Наприклад, насоси в багатоквартирному будинку беруть всього від 2 до 5 кВт. Щоб вони могли працювати, можна придбати дизельні або бензинові генератори. На 500 квартир житлового багатоквартирного будинку можна взяти генератор від 20 до 30 кВт, або промисловий генератор. Також, для того аби працювали насоси можна використати зарядні станції які акумулюють сонячну енергію на іонних акумуляторах", — зазначив Іван Перегінець.

Читайте також

Повного блекауту в Україні не буде — директор ДТЕК

"Закупили генератори, свічки та ліхтарики". Як бізнес у Чернівцях підготувався до відключень електрики

Близько сотні чернігівців, які по 16 годин живуть без електрики, протестували під ОВА: до чого домовилися

На початок