Близько сотні чернігівців, які по 16 годин живуть без електрики, протестували під ОВА: до чого домовилися

Близько сотні чернігівців, які по 16 годин живуть без електрики, протестували під ОВА: до чого домовилися

Близько сотні чернігівців, які по 16 годин живуть без електрики, протестували під ОВА: до чого домовилися
ФОТО: Суспільне Чернігів

У Чернігові переглянуть графіки відключень електроенергії, а також складуть список будинків, де електрики нема понад 10 годин, щоб зменшити тривалість відключень. Такі результати перемовин мешканців будинків, яких відключають від електрики та начальника обласної військової адміністрації В’ячеслава Чауса.

16 годин із 24-х ці люди живуть без електрики. Через це близько сотні чернігівців вийшли протестувати під стіни обласної військової адміністрації.

Люди протестують під ОВА
Люди протестують під ОВА. ФОТО: Суспільне Чернігів

Ці кадри журналісти Суспільного зняли напередодні, 17 листопада. Мікрорайон Масани. 19-та година вечора.

Масани. 17 листопада
Масани. 17 листопада. ФОТО: Суспільне Чернігів

З ліхтариком, який зарядили вдень, Наталія з донькою вчать уроки. У дівчинки поганий зір, вона навчається в окулярах. І так щодня.

Донька Наталії вчить уроки з ліхтариком
Донька Наталії вчить уроки з ліхтариком. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Зникає світло, зникає Інтернет і я намагаюся роздати з мобільного, але коли немає світла, то і мобільний Інтернет погано працює. Мою дитину викидає з уроку, вона зависає, вона не всю інформацію чує", – розповіла жителька мікрорайону Масани Наталія Яковенко.

Наталія Яковенко
Наталія Яковенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Така ситуація майже три тижні. Зі зникненням електрики в будинку немає ані тепла, ані води.

По сусідству з Наталією живе 28-річна Оксана Бондар. В темряві жінка заколихує 8-місячного сина. Їсти дитині готує на переносній газовій плиті.

Оксана з дитиною
Оксана з дитиною. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Чоловік приніс ось таку газову плиту, ось так вона вмикається і там ставиться маленький балончик, якого вистачає на кілька разів, щоб підігріти їсти або попити чаю. В ось таких кастрюлях гріємо воду. Дитину треба покупати, підгузники поміняти, а руки холодні, я його не роздягну", – сказала Оксана Бондар.

Оксана Бондар
Оксана Бондар. ФОТО: Суспільне Чернігів

У будинку є бомбосховище, але за відсутності електрики і воно стає не функціональним.

"Туалети і насоси ніякі працювати не будуть і це все буде в бомбосховище витікати і так само про вентиляцію, яка не буде працювати. Ми за збереження електроенергії, ми розуміємо, що воєнний стан і йде війна в країні. Але давайте виключати всім порівно", – каже Анастасія Ващиліна.

Анастасія Ващиліна
Анастасія Ващиліна. ФОТО: Суспільне Чернігів

Така ж ситуація в сусідньому будинку.

"Не може такого бути, щоб одні будинки були по 12-20 годин зовсім без світла і жодних комунікацій в той час як інші будинки продовжують опалення і освітлення кожного поверху у під’їздах, нас це дуже обурює", – говорить Олеся Дубоносова.

Олеся Дубоносова
Олеся Дубоносова. ФОТО: Суспільне Чернігів

Обурює людей, бо через дорогу світиться ліхтарями дитячий майданчик, кав’ярні і супермаркети.

Масани
Масани. ФОТО: Суспільне Чернігів

Відключати всі мікрорайони від електроенергії рівномірно у Чернігові неможливо технічно, розповів Суспільному голова правління "Чернігівобленерго" Михайло Ільницький. Через постійні російські обстріли енергосистеми України, в області 80% будинків підпадають у відключення і лише 20% не вимикають від електропостачання.

"Решта 20% області не підпадають під ці відключення оскільки їх будинки і їх помешкання підключені до об’єктів критичної інфраструктури такі як водоканал, теплокомуненерго й інші важливі об’єкти тому їх поки не відключають, але ми опрацьовуємо зараз ці моменти і з часом кількість таких споживачів, які не виключають їх кількість зменшиться. Якщо ми візьмемо і відключимо всіх споживачів, то всі залишаться не лише без електроенергії, а залишаться без води, без тепла, без мобільного зв’язку і без всього того, що є на даний момент", – повідомив Михайло Ільницький.

Михайло Ільницький
Михайло Ільницький. ФОТО: Суспільне Чернігів

Чернігівці, які мають електрику лише кілька годин на день сьогодні, 18 листопада, протестувати під стінами "Обленерго", а потім і під стінами ОВА.

Через годину обговорень домовились: графіки відключень електроенергії таки переглянуть і складуть список будинків, де електрики нема понад 10 годин на добу, щоб зменшити тривалість відключень.

"Обленерго" разом з профільним департаментом ще раз переглянути ці графіки для того, щоб забезпечити більш справедливі відключення, як то кажуть. Це буде важко зробити, бо не відключаються саме ті лінії, але є об’єкти критичної інфраструктури і більш предметно "Обленерго" подивиться на ті будинки, які не відключаються. Це перші, і друге ми робимо акцент на будинки, які виключно на електричному опаленні, там де насоси качають воду і відсутнє водопостачання і ці будинки намагатимемося у разі технічної можливості вивести з цих відключень або зробити ці відключення більш короткими", – розповів начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

В’ячеслав Чаус
В’ячеслав Чаус. ФОТО: Суспільне Чернігів

Більше про це дивіться у сюжеті:

Читайте також

7-10 годин без електрики: Чаус дав доручення скласти список будинків, щоб розглянути можливість скоротити час відключень

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок