Херсонські лікарні отримали перші медикаменти

Херсонські лікарні отримали перші медикаменти

Херсонські лікарні отримали перші медикаменти
Фото: Pixabay/Pexels

Перші гуманітарні вантажівки, які заїхали до Херсона, везли не лише продукти, а й звісно медикаменти. До допомоги долучились міжнародні організації, і волонтери. Яка ситуація у місті з ліками, з'ясовувало Суспільне.

87- річна херсонка Галина Єфремова зранку шукає ліки. За її словами вдома запасів немає. Жінка каже — усі вісім з половиною місяців окупації з ліками було важко. Рятували поодинокі відкриті аптеки або херсонці, які ділились один з одним чим могли.

Наталя Северинюк провізорка. Ця аптека роботу не припиняла. Коли не було необхідних препаратів, жінка ділилась з відвідувачами і власними ліками. Зараз заклад працює на залишках, бракує основних ліків, очікують на поповнення асортименту.

"Людям дуже важко зараз, дуже важко. Ходять шукають. Ми з таким болем їм кажемо, що нічого немає. Але є надія в нас, що скоро ми одержимо ліки, наш офіс планує нам Новою поштою переслати самі необхідні препарати, на перший випадок", — говорить провізорка.

Очікують найближчими днями на поновлення повноцінного постачання препаратами. Також ведуть перемовини, щоб аптеки отримували ліки з Одеси.

Перші гуманітарні вантажівки, які заїхали до Херсона, везли не лише продукти, а й звісно ліки. До допомоги долучились і міжнародні організації, і волонтери. Ті медичні препарати, які вже отримали, розподілили, розповідає начальниця Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова

"Ліки ми розподілили по лікарнях усіх, у лікарнях ліки є. Першої необхідності, і навіть більше. І партії, ліки заходять іще, завозять. Нам гуманітарна допомога надходить і від ООН, і від Червоного Хреста, тобто ліками ми починаємо забезпечуватися", — каже голова МВА.

Щодня отримують гуманітарну допомогу від різних організацій та волонтерів у міській клінічній лікарні ім. Лучанського, каже виконувачка обов’язків медичної директорки закладу Ірина Стародумова. Це стерильний розхідний матеріал, шприці, антибіотики, розчини тощо. Ці препарати використовують для лікування стаціонарних хворих.

"В основному ці препарати призначені для лікування стаціонарних хворих. На сьогодні у нас перебувають 90 хворих на стаціонарному лікуванні, з них 5 реанімаційних. Це люди, які отримують ті медикаменти, які ми отримали від різних організацій. На жаль, амбулаторна допомога на сьогодні медикаментозним забезпеченням не охоплена", — каже лікарка.

На сьогодні у Херсоні відновили роботу кілька аптек. Також медичні препарати, як і під час окупації, можна придбати на Дніпровському ринку. Окрім того, в місті продовжує роботу бригада міжнародної медичної організації "Лікарі без кордонів". Медики безплатно оглядають, консультують херсонців та надають необхідні ліки.

Що відомо

  • Всесвітня організація охорони здоров'я доставила до Херсона шість генераторів, які забезпечать роботу лікарень в екстрених умовах, хірургічні набори та життєво необхідні медичні препарати.

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок