Як відновити закордонний паспорт: роз’яснення від міграційної служби Полтавщини

Як відновити закордонний паспорт: роз’яснення від міграційної служби Полтавщини

Як відновити закордонний паспорт: роз’яснення від міграційної служби Полтавщини
Графіка: Суспільне Полтава

Через повномасштабну війну в Україні люди можуть втратити документи, зокрема, і закордонний паспорт. Для його оформлення чи відновлення варто звернутися до будь-якого підрозділу Міграційної служби Полтавщини, розповіла Суспільному речниця установи Наталія Терещенко.

Від початку 2022-го року працівники Міграційної служби Полтавської області оформили понад 112 тисяч закордонних паспортів. Це удвічі більше, ніж за такий же період торік.

"Такий ріст попиту також зумовлений перебуванням на території області внутрішньо переміщених осіб. Для багатьох з них гостро постало питання оформлення документів. З початку дії воєнного стану значну кількість адміністративних послуг надано особам, які прибули на Полтавщину, зокрема, із міста Харкова та Харківської області", – розповіла Наталія Терещенко.

За її словами, для оформлення або відновлення закордонного паспорта слід звернутися до будь-якого підрозділу міграційної служби з документами.

Для оформлення закордонного паспорта необхідні:

  • паспорт громадянина України;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
  • документи про сплату адміністративного збору або оригінал документа про звільнення від сплати.

Для оформлення закордонного паспорта замість втраченого необхідно надати:

  • заяву-анкету;
  • паспорт громадянина України;
  • документи про сплату адміністративного збору або оригінал документа про звільнення від сплати;
  • заяву про оформлення паспорта через його втрату у довільній формі;
  • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення).

Якщо ж людина втратила всі документи, то для відновлення закордонного паспорта слід заповнити заяву із зазначенням інформації про попередній паспорт.

Як розповіла Суспільному полтавська юристка Дар’я Маліннікова, нині діють обмеження щодо виїзду до країн Європейського союзу за внутрішнім паспортом громадянина України. Він дозволений, зокрема, людям з інвалідністю та дітям, яких евакуювали з тимчасово окупованих територій або місць із активними бойовими діями.

"Є домовленості із країнами-сусідами, які мають право пропускати людей за внутрішніми паспортами, але, коли людина вже в'їхала на територію сусідньої країни, можуть бути проблеми саме в країні перебування", – каже Дар’я Маліннікова.

Під час виїзду за межі будь-якої країни із собою варто мати закордонний паспорт.

"У нас безвізовий режим, він передбачає наявність біометричного закордонного паспорта, який дає можливість громадянам України без візи подорожувати та перебувати на території країни ЄС протягом 90 календарних днів без оформлення якихось документів", – пояснює юристка.

З 1 листопада цього року вартість паспорта для виїзду за кордон складає 856 гривень. Його мають оформити за 20 робочих днів. У терміновому режимі – за 7 робочих днів – документ можуть видати за 1496 гривень, розповіла Наталія Терещенко.

"У зв'язку з воєнним станом термін виготовлення та доставки документів може бути подовжено. Частина коштів за надані адміністративні послуги надходить до місцевих бюджетів громад. Так із початку року Міграційною службою Полтавщини перераховано близько 54 мільйонів гривень", – розповіла речниця міграційної служби Полтавщини Наталія Терещенко.

Що відомо

  • В Управлінні Міграційної служби Полтавської області працює телефон "гарячої лінії" 0532-60-89-69 за яким можна отримати консультації.

Читайте також

На початок