Україна очікує отримати наступного тижня 2,5 млрд євро траншу макрофінансової допомоги — Шмигаль

Україна очікує отримати наступного тижня 2,5 млрд євро траншу макрофінансової допомоги — Шмигаль

Україна очікує отримати наступного тижня 2,5 млрд євро траншу макрофінансової допомоги — Шмигаль
. Фото: Кабмін

Україна очікує на отримання 2,5 мільярда євро макрофінансової допомоги 22 листопада. Перед цим рішення про допомогу має схвалити європейський парламент і країни-члени ЄС.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль за підсумками зустрічі з віцепрезидентом Європейської комісії Валдісом Домбровскісом, який сьогодні перебуває з візитом у Києві.

"В ході зустрічі ми обговорили широкий спектр питань, зокрема загрози, які несе війна РФ проти України та всієї Європи, перспективи притягнення Росії до відповідальності, посилення санкційного тиску на Москву та подолання викликів у сфері фінансів та енергетичної безпеки", — сказав Шмигаль.

"Ми очікуємо вже наступного тижня 22 листопада на отримання 2,5 мільярдів євро чергового траншу макрофінансової допомоги", — додав він.

Також Прем'єр Шмигаль привітав рішення Єврокомісії про започаткування нового інструменту макрофінансової допомоги ЄС для України у 2023 році на суму 18 мільярдів євро.

"Ця підтримка дозволить уряду України профінансувати видатки зокрема на гуманітарні та соціальні сфери. Ми сподіваємося на отримання першої часини фінансування ЄС у рамках макрофінансової допомоги вже у січні 2023 року", — сказав він.

Віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс своєю чергою додав, що питання макрофінансової допомоги наразі в процесі розгляду.

"Наразі наша пропзиція макрофінансової допомоги розглядається європейським парламентом і країнами-членами ЄС. Я сподіваюся що вони зможуть схвалити програму на початку грудня, що дозволить Єврокомісії надати перший транш уже на початку січня 2023 року, якраз вчасно, для того, щоб можна було покрити нагальні потреби України на початку року", — сказав він.

Крім того, під час перемовин обговорили питання наступних кроків на шляху набуття Україною членства в ЄС та відновлення України після перемоги.

Читайте також

До Києва приїхав віцепрезидент Єврокомісії

18 млрд євро допомоги від ЄС: перша виплата має надійти в січні — Єврокомісія

5 мільярдів доларів: ЄС підписав Меморандум про фінансову допомогу Україні

На початок