Російський солдат, бригада якого окупувала Бучу, виїхав до Європи, де хоче дати свідчення проти РФ

Російський солдат, бригада якого окупувала Бучу, виїхав до Європи, де хоче дати свідчення проти РФ

Російський солдат, бригада якого окупувала Бучу, виїхав до Європи, де хоче дати свідчення проти РФ
. Микита Чибрин. Фото: Gulagu.net

Російський військовослужбовець Микита Чибрін, який брав участь у війні проти України, виїхав до Європи, де планує допомогти судити керівництво Російської Федерації.

Про це повідомив засновник проєкту Gulagu.net, правозахисник Володимир Осєчкін.

Микита проходив службу в "скандально" відомій військовій частині №51460, яка на початку війни окупувала Бучу на Київщині. Він був зв'язківцем і працював у тиловому підрозділі. Чибрін переконує, що за весь час перебування в Україні — нікого не вбив, пише Осєчкін.

"За цей місяць ми як могли перевіряли "кейс Чибріна" і не змогли виявити жодних підтверджень того, що сам Микита брав участь у вбивствах українців. Навпаки, сам Микита зв'язався з нами і запросив допомогу в евакуації, бажаючи не тільки опинитися в Європі, а й дати докладні свідчення про все, що йому відомо про війну з моменту вторгнення 24 лютого", — пише правозахисник.

16 червня він покинув місце розташування бригади, сховавшись у машині з продуктами, потрапив до Росії, потім до Казахстану, а звідти до Іспанії. 15 листопада він прибув в Мадрид, де попросив притулку.

Чибрін передав правозахисникам матеріали для викриття воєнних злочинів і злочинів проти людства та людяності. Він збирається дати свідчення й розповісти все, що бачив під час окупації частини Київщини.

"Ми просимо владу Іспанії та Європейського союзу взяти життя і долю Микити Чібріна під політичний притулок і міжнародний захист, надати йому можливість зберегти свободу і здоров'я, а також мати можливість взяти діяльну участь у міжнародному розслідуванні воєнних злочинів і агресії російської армії на території України, свідком яких він був із 24 лютого до червня 2022 року", — йдеться в заяві організації.

Раніше правозахисники з Gulagu.net вивезли з Росії білоруса Сергія Савельєва, який отримав доступ до архіву із 40 гігабайтами відео та фото тортур і зґвалтувань ув’язнених у російських тюрмах.

Що відомо

  • На території Бучанської громади знайшли та ідентифікували 458 тіл людей, які загинули внаслідок російської військової агресії. Серед загиблих 12 дітей віком до 21 року. 9 серпня У Бучі поховали 15 цивільних, тіла яких не вдалося опізнати. З них — 14 чоловіків та 1 жінка. 8 чоловіків знайшли в Мироцькому, вони були закатовані і розстріляні. На всіх тілах є сліди тортур, поранення в голову і грудну клітину. 11 серпня поховали ще 12 тіл. Із них — двоє жінок, решта — чоловіків.
  • Буча була в окупації росіян 33 дні, російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.
  • 31 березня російські війська залишили Бучу. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Читайте також

За час повномасштабного вторгнення військові Росії вчинили понад 43 тисячі злочинів — МВС

"Де мій Віталік?". Три історії про воєнні злочини росіян в Україні та чому вони загрожують світовій безпеці

Близько 1600 громадян загиблих на Київщині встановлені, 41 тіло і досі не ідентифіковано

На початок