Ракетні удари та вимкнення електрики: як це впливає на теплопостачання у Рівному. Пояснює керівник теплоенерго

Ракетні удари та вимкнення електрики: як це впливає на теплопостачання у Рівному. Пояснює керівник теплоенерго

Ексклюзивно
Ракетні удари та вимкнення електрики: як це впливає на теплопостачання у Рівному. Пояснює керівник теплоенерго
фото ілюстративне / Суспільне Рівне

Через ракетний удар по одному з об'єктів критичної інфраструктури 15 листопада у Рівному знеструмило майже всі котельні. Про це в етері Українського радіо Рівне розповів директор ТОВ Рівнетеплоенерго Олександр Ющук. Він додав: процес відновлення теплопостачання у таких випадках триває щонайменше декілька годин.

Котельні та вимкнення електропостачання

Після удару 15 листопада частина котелень залишилась без напруги, а через стрибок напруги по всьому місту автоматика "відсікла майже всі котельні", сказав Олександр Ющук.

"На частині з них, де вдалося стабілізувати напругу, одразу розпочали заходи щодо виправлення несправностей та повторно їх запустили. Те саме зробили й з тими котельнями, де не було світла взагалі", — додав він.

У Рівному станом на 18 листопада запроваджують планові та аварійні відключення електропостачання. Якщо, за словами директора Рівнетеплоенерго, знеструмлюється котельня, подавати тепло вона не може.

"Процес відновлення тепла в разі увімкнення електроенергії триває декілька годин, а коли відновлюється подача електроенергії, відновлюється тепло в котельні", — сказав Олександр Ющук.

Він додав: ситуація зі стрибками енергії є неприємною та раптове її зникнення негативно впливає як на обладнання самої котельні, так і на теплові мережі.

"Внаслідок раптового зникнення напруги в нас вже було три пориви. Фактично, за добу-півтори ми їх локалізували, знайшли, усунули несправності. Зараз графік роботи котелень прив'язується до графіків подачі електроенергії", — уточнив директор Рівнетеплоенерго.

За його словами, якщо тепловики послідовно зупиняють котельню згідно з технологічним процесом, то негативні наслідки, які можуть при цьому виникнути — мінімальні.

Як діятимуть, якщо ракетні обстріли продовжаться

"Наскільки ми готові до воєнного опалювального періоду — покаже час. На випадок зникнення електроенергії в нас є інструкція, де чітко описані дії оператора та персоналу. Раз на місяць проводили антиаварійні тренування. За останні дні кожен з членів персоналу по 4-5 разів ці дії відпрацював на практиці. Думаю, за ці декілька днів наш персонал може вже сам кого хоч навчити", — сказав Олександр Ющук.

Він додав: тепловики відпрацьовували перемикання між котельнями, а також спільно з рятувальниками проводили підключення до генераторів.

"Варіантів дуже багато і також багато факторів, які впливають на послідовність дій. Все залежить від масштабів, з якими ми стикнемось. Аварійний режим роботи є тривалим в часі й він не дозволить одразу забезпечити 18-20 градусів у квартирах. Але він зможе врятувати, при правильних діях, систему опалення від знищення", — пояснив директор Рівнетеплоенерго.

Тепловик каже, що як тільки з'являється електроенергія — котельня виходить на температурний графік, а у випадку, якщо котельня зупиняється кожних дві-три години, то досягти такого температурного графіка важко.

"По нормах — не можна підіймати понад 10 градусів за годину. Якщо робити це швидше, то це негативно вплине на мережі та обладнання, а чим старша мережа — тим акуратнішими треба бути", — зазначив Олександр Ющук.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок