Як працює Хмельницька АЕС після масованого ракетного удару

Як працює Хмельницька АЕС після масованого ракетного удару

Як працює Хмельницька АЕС після масованого ракетного удару
Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Порушень умов безпечної експлуатації енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції немає. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на ХАЕС та у зоні спостереження не змінювався та перебуває у межах норми.

Про це повідомили у пресслужбі Хмельницької атомної електростанції.

"17 листопада 2022 року, станом на восьму ранку, стан основного та допоміжного обладнання на Хмельницькій атомній електростанції відповідає режиму експлуатації енергоблоків та проводиться згідно з вимогами регламентів та експлуатаційної документації. Основне обладнання реакторних відділень енергоблоків, приміщення, будівлі, периметри захищених зон та прилеглих територій, а також особливо важливі об’єкти ВП ХАЕС знаходяться під посиленою охороною", — написали в пресслужбі ХАЕС.

Що відомо

  • У зв‘язку з останніми російськими ракетними атаками на енергетичну інфраструктуру в Україні підвищився ризик аварій на ядерних об’єктах, для нормальної роботи яких потрібне зовнішнє електричне живлення.
  • Зокрема, гендиректор МАГАТЕ Маріано Гроссі із посиланням на інформацію, отриману ним від української влади, зазначив, що через російські атаки 15 листопада Хмельницька атомна електростанція (ХАЕС) втратила доступ до електромережі, що змусило її тимчасово покладатися на дизельні генератори як резервне джерело енергії.
  • "Підключення до мережі ХАЕС було повністю втрачено о 18:35 за місцевим часом 15 листопада після того, як чотири діючі лінії електропередач на об'єкті були поступово втрачені протягом двох з половиною годин через ракетні удари по енергетичній інфраструктурі України. У цей період два реактори станції було зупинено, що призвело до припинення подачі електроенергії до будинків, фабрик та інших об'єктів", — йдеться у повідомленні.
  • За дев'ять годин — о 03:45 ранку — електростанція відновила зовнішнє електропостачання за двома резервними лініями електропередачі, а дизель-генератори були зупинені. Приблизно за годину одна з цих ліній знову була втрачена та відновлена ​​лише об 11:25.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок