На Херсонщині виявили 63 тіла людей, закатованих росіянами

На Херсонщині виявили 63 тіла людей, закатованих росіянами

На Херсонщині виявили 63 тіла людей, закатованих росіянами
Херсон, катівня військових РФ. Фото: СБУ/Telegram

На Херсонщині виявили 11 місць, де військові РФ незаконно утримували громадян та 63 тіла людей, закатованих росіянами, проводиться їх ексгумація.

Про це в ефірі загальнонаціонального марафону розповів міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

За його словами передбачається, що буде знайдено ще багато місць катувань і поховань.

"Вже розміновано понад 1000 квадратних кілометрів територій з 6 тисяч. Вже знайдено та вилучено понад 6000 вибухонебезпечних предметів", — сказав міністр МВС.

Також у Херсоні працює 16 блокпостів, тривають перевірки з виявлення колаборантів.

"Вже перевірили 763 людини, них — 5 затримали і передали СБУ з підозрами на колаборантську діяльність. Працюють поліграфологи. Розуміємо, що більшість колаборантів відступили разом з РФ армією на протилежний берег Дніпра. Але багато і тих, хто залишився. У нас є списки тих, хто співпрацював і допомагав окупантам. Вони передані на блокпости, які працюють в області і там ретельно перевіряються люди", — каже Денис Монастирський.

Правоохоронці вже порушили 436 впровадження за результатами перших ознак воєнних злочинів.

Що відомо

  • У Херсоні виявили ще одну катівню російських військових. В ній росіяни допитували та жорстоко катували херсонців за проукраїнську позицію.
  • В ізоляторі тимчасового утримання в Херсоні на вулиці Теплоенергетиків російські військові могли одночасно утримувати та катувати щонайменше сотню людей.
  • Під час стабілізаційних заходів у Херсоні, Служба безпеки України виявила списки агентів ФСБ, які співпрацювали з військовими РФ під час окупації міста.

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок