Без останього дзвоника та випускного завершиться навчальний рік для херсонських учнів

Без останього дзвоника та випускного завершиться навчальний рік для херсонських учнів

Без останього дзвоника та випускного завершиться навчальний рік для херсонських учнів Суспільне Херсон

Навчальний рік триває планово, але учні 4-тих та 9-тих класів не здаватимуть Державну підсумкову атестацію. Свято останнього дзвоника та випускні вечори в херсонських школах не відбудуться.

Про це Суспільному розповіла Світлана Омельчук, начальниця відділу загальної середньої освіти управління освіти Херсонської міської ради. За її словами зараз учні продовжують навчатись онлайн, також онлайн і завершать навчальний рік.

"Сьогодні освітній процес триває відповідно до освітніх програм і календарного тематичного планування, що були затверджені педагогічною радою ще на початку навчального року, тобто в кінці серпня 2019 року. Вчителі використовують відеоінструменти - Skype, Zoom, закриті групи у Facebook. Освітній процес не зважаючи на те, що карантин триває, йде своїм шляхом. Але ж і учні, і батьки опікуються яким буде завершення року, чи будуть виставлені документи, оцінки, як будуть видаватися документи про освіту.Навчальний рік буде завершено, повторюся, відповідно до тієї структури, яка була визначена педагогічною радою. Тож 29 травня останній день навчальних занять, зрозуміло, що до завершення другого семестра ми працюємо дистанційно", - зазначила Світлана Омельчук.

Документи про завершення навчального процесу учні отримають спочатку у електроному вигляді, а оригінали вже на початку наступного навчального року.

"За перший семестр учні мають результати, в січні-березні 2020 року ми ще очно навчалися, і враховуючи результати навчальних досягнень, починаючи з березня по травень включно, буде виставлений другий семестр, і, відповідно, річне підсумкове оцінювання. У разі послаблення карантиних заходів у термін з 15 травня по 15 червня, вчителі будуть оформлювати шкільну документацію. Спочатку її отримають учні та їх батьки в сканованому вигляді, а вже оригінали - коли вийдуть беспосередньо на початку навчального року", - розповіла Світлана Омельчук.

Вона також повідомила, що цьогоріч учні 4-тих та 9-тих класів будуть звільнені від екзаменів, а свято останього дзвоника та випускні скасовані.

"Цього року відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України учні 4 класу та учні 9 класу звільнені від проходження ДПА, тому у дев'ятикласників навіть у свідоцтві про здобуття базової середньої освіти напроти трьох предметів буде написано звільнений або звільнена. Щодо документів про освіту 9 класника, також до 15-го червня управління освіти радило керівникам закладів розмістити всю інформацію, в тому числі розробити відповідний графік вручення документів про освіту, для того, щоб ми дотримувалися всіх карантиних заходів. Життя і здоров'я є найцінішим для кожного з нас. Тому цьогоріч ми утримаємось від проведення свята останнього дзвоника та випусних вечорів".

За словами Світлани Омельчук, учні одинадцятих класів отримають документи про освіту після того, як будуть відомі результати ЗНО. Також результати ЗНО будуть зараховані їм як результати Державної підсумкової атестації. Міністерством освіти і науки України проведення основної сесії ЗНО заплановане з 25 червня до 17 липня.

Начальниця відділу загальної середньої освіти управління освіти Херсонської міської ради розповіла і про схему подачі документів батьками першокласників.

"Відповідно до чиного закондавства терміни подачі документів визначає управління освіти. Ним визначено 15 травня, тому з 15 травня по 30 червня батьки скановані копії відповідних документів подають до закладу освіти, відповідно до території обслуговування або до іншого навчального закладу, який вони визначили для навчання своєї дитини. Оригінали документів будуть подаватись після закінчення карантиних обмежень. Медичну довідку можна буде також оформити і подати після завершення карантину." - говорить Світлана Омельчук.

Також вона додала, що необіхдну інформацію учням та їх батькам щодо завершення навчального року варто шукати на сайтах навчальних закладів.

Що відомо:

  • Міністерство освіти і науки України пропонує не проводити цьогоріч останні дзвоники та випускні з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19.
  • ЗНО розпочнеться 25 червня. Документи про здобуття освіти випускники отримають наприкінці липня.
  • Під час відеозвернення т. в. о. міністерки освіти і науки Любомира Мандзій пояснила, як відбуватиметься державна атестація та зовнішнє незалежне оцінювання цього року.

Єлизавета Жарких, Таміла Іванова.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди