У Дніпрі просять перейменувати вулицю Софії Ковалевської: яка аргументація

У Дніпрі просять перейменувати вулицю Софії Ковалевської: яка аргументація

У Дніпрі просять перейменувати вулицю Софії Ковалевської: яка аргументація
Вулиця Софії Ковалевської в Дніпрі. Суспільне Дніпро

У Дніпрі пів сотні місцевих жителів звернулися до міськради з проханням перейменувати вулицю названу на честь російської математикині, письменниці та публіцистки Софії Ковалевської. Замінити її пропонують на Івана Нечуя-Левицького.

Директор Українського центру історико-культурних стратегій Сергій Волинець розповідає: обрали нову назву та запропонували місцевим.

"Росія вважає її своєю гордістю і використовує ім’я Софії Василівни з метою пропаганди і демонстрації переваги російської науки над науковими здобутками інших країн світу", розповів він.

Співініціатор звернення Віктор Кучинський каже: під час війни України з Росією неприпустимо, аби у місті залишалися назви вулиць на честь російських діячів.

"Постать історична Софії Ковалевської немає ніякого відношення до України, до міста Дніпра, до нашої вулиці, до місцини де ми проживаємо. Іван Нечуй-Левицький український видатний письменник, постать відома. Без дискусійно було прийнято всіма мешканцями", вважає він.

Що кажуть жителі

Суспільне запитало думку жителів вулиці.

"Назва така більш-менш. Письменник як-не-як, всі знають його, мабуть, твори читали в школі", каже Алла.

"Проти Нечуя-Левицького, щоб перейменувати вулицю на Нечуя-Левицького, я не заперечую", говорить Валентина.

Суспільне надіслало інформаційний запит до міської ради із запитанням, коли розглянуть звернення від жителів. Загалом з початку року в Дніпрі перейменували понад 180 вулиць, ще планують близько 270, повідомляють у топонімічній комісії.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок