НАБУ оголосило в розшук екснардепа Грановського

НАБУ оголосило в розшук екснардепа Грановського

НАБУ оголосило в розшук екснардепа Грановського
. Олександр Грановський. Фото: Главком

Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук колишнього депутата Верховної ради від партії "Блок Петра Порошенка" Олександра Грановського за підозрою в організації корупційної схеми.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

"НАБУ розшукує колишнього народного депутата України, якого вважають організатором корупційної схеми завдання 93,3 мільйона гривень шкоди АТ "Одеський припортовий завод" (99,57% належать державі)", — йдеться у повідомленні.

Як з’ясувало слідство, екснардеп організував схему, за якою "Одеський припортовий завод" продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії за цінами, нижчими від ринкових. Надалі ця компанія перепродавала товар іноземним компаніям реального сектору економіки за конкурентними цінами, однак фізично постачання забезпечував цим компаніям саме "ОПЗ".

Корупційна схема функціонувала впродовж березня-грудня 2015 року, через неї "ОПЗ" недоотримав близько 93,3 мільйона гривень.

У 2020 році слідство висунуло підозри довіреній особі екснардепа, заступнику директора АТ "Одеський припортовий завод", начальнику відділу АТ "Одеський припортовий завод", та власнику компанії-нерезидента — учасниці корупційної схеми. При цьому довірену особу Грановського та власника компанії-учасниці схеми оголосили в розшук.

"Що ж до самого організатора схеми, то, оскільки місце перебування його не встановлено, про підозру йому повідомили в порядку ст. 278Вручення письмового повідомлення про підозру, ст. 135Порядок здійснення виклику в кримінальному провадженні КПК України", — додали в НАБУ.

Громадська організація "Центр протидії корупції" зазначає, що у минулому Грановський отримав заочне повідомлення про підозру.

"Раніше йому повідомили про підозру, але заочно, так як його місце перебування невідоме. Грановському загрожує від 3 до 6 років ув’язнення", — зауважили в ЦПК.

Що відомо

  • Олександр Грановський був народним депутатом України в 2014-2019 роках та членом фракції "Блок Петра Порошенка". Втім, ще у травні 2019 року Грановський вийшов з партії "Блок Петра Порошенка" та балотувався на дострокових виборах до Верховної ради восени 2019 рок як самовисуванець.
  • У 2019 році ЗМІ повідомляли про те, що Грановський нібито отримав імміграційну візу, яка дає йому право на громадянство Ізраїлю.
  • У 2021 році директор НАБУ Артем Ситник повідомляв, що Національне антикорупційне бюро підготувало проєкти підозр народним депутатам Олександру Грановському та Ігорю Кононенку у недостовірному декларуванні.

Читайте також

Резолюція ООН щодо компенсації Україні збитків від війни, ЗСУ просуваються на Півдні. 265 день війни. Онлайн

На початок