"Перемога потрібна не лише Україні": Столтенберг запевнив, що НАТО продовжить протидію РФ

"Перемога потрібна не лише Україні": Столтенберг запевнив, що НАТО продовжить протидію РФ

"Перемога потрібна не лише Україні": Столтенберг запевнив, що НАТО продовжить протидію РФ
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг виступає під час прес-конференції в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Фото: AP

Агресивні дії російського режиму ставлять під загрозу весь міжнародний порядок, відтак у перемозі Україні зацікавлений увесь світ.

Про це під час брифінгу 14 листопада заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

"Україна заявила, що готова до переговорів. Але ми також, звичайно, знаємо, що єдиний спосіб досягти прийнятного для них результату — це мати силу на полі бою. Більшість війн закінчуються на певному етапі за столом переговорів, але те, що відбувається за цим столом, фундаментально пов’язане з ситуацією на полі бою. Тому що ми повинні робити, так це підтримувати Україну та зміцнювати їхню допомогу. Тож на якомусь етапі можуть бути переговори, на яких Україна переможе як незалежна суверенна держава в Європі", — зазначив посадовець.

Він нагадав, що, зокрема Нідерланди виділили безпрецедентну військову, економічну та гуманітарну допомогу Україні, підкресливши, що у поразці Кремля зацікавлений не лише український народ.

"Перемога України потрібна не лише самій Україні. НАТО також має інтерес не допустити перемоги Путіна. Якщо Путін виграє, це зробить світ більш небезпечним та вразливим. Це дасть можливість іншим авторитарним лідерам порушувати норми міжнародного права. Тому у нас є свій безпековий інтерес не допустити перемоги Путіна. Так, ми платимо за це свою ціну. Наприклад, ті ж підвищення цін на газ. Та якщо ми не зупинимо Путіна, ми поплатимось за це ще більше", — підкреслив генсек НАТО.

Столтенберг наголосив, що Україна має сама вирішити, яким має бути прийнятне вирішення військового конфлікту з РФ.

"Україна захищає себе. НАТО не є частиною цього конфлікту, але ми підтримуємо Україну у захисті своїх територій", — зазначив посадовець.

Єнс Столтентебрг додав, що виведення російських військ з Херсона демонструє мужність українських сил та важливість подальшої підтримки України з боку її союзників.

Читайте також

Енергетики відновлюють об'єкти на Херсонщині, ЗСУ просуваються на Донбасі. 264 день війни. Онлайн

На початок