Єврокомісія схвалила виділення 225 млн євро для підтримки "ексдочки" "Газпрому" в Німеччині

Єврокомісія схвалила виділення 225 млн євро для підтримки "ексдочки" "Газпрому" в Німеччині

Єврокомісія схвалила виділення 225 млн євро для підтримки "ексдочки" "Газпрому" в Німеччині
Фото: Associated Press

Європейська комісія схвалила виділення 225,6 мільйонів євро для підтримки SEFE Securing Energy for Europe GmbH (SEFE GmbH), щоб гарантувати безпеку постачання газу для німецької економіки. Про це повідомляється на сайті Єврокомісії. Йдеться про компанію, яка раніше називалася Gazprom Germania GmbH і зараз перебуває під опікою Німеччини. Виділення коштів дозволить німецькій державі отримати 100% власності SEFE GmbH замість російського Gazprom Export LCC.

“Компанії, які серйозно постраждали від поточної кризи, зокрема енергетичні компанії, можуть отримати підтримку платоспроможності, коли одних лише приватних джерел недостатньо”, — зазначається у повідомленні.

SEFE GmbH, системна енергетична компанія в Німеччині, яка раніше називалася Gazprom Germania GmbH, має 14% частки на ринку поставок газу в Німеччині та активно працює в інших країнах-членах ЄС. Крім того, вона володіє та управляє 28% газових сховищ, що обслуговують німецький ринок, і володіє газопроводами в Німеччині та інших країнах-членах. Після агресії Росії проти України та подальшого зриву поставок газу “Газпромом” SEFE GmbH зазнала серйозних збитків.

4 квітня 2022 року через спробу передачі акцій та ліквідації її російським акціонером SEFE GmbH передали під опіку Федеративної Республіки Німеччини, щоб мати можливість продовжувати вести бізнес і гарантувати безпеку постачання. Зі встановленням опіки компанія перейшла під контроль Федеративної Республіки Німеччини до 15 грудня 2022 року.

“Щоб продовжити ділові відносини з учасниками ринку та, таким чином, мати можливість продовжувати обслуговувати своїх клієнтів, Німеччина має намір отримати повну власність на компанії”, — йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • Уряд Німеччини створив холдинг для оперативної націоналізації німецької філії російської держкомпанії "Газпром" — Gazprom Germania, яка після початку війни в Україні перейменована в Securing Energy for Europe GmbH (SEFE) й перебуває під наглядом Німецького Федерального агентства з мереж.

Читайте також

Українська влада повертається на Херсонщину, Росія домовляється з Іраном про балістичні ракети. 263 день війни. Онлайн

На початок