В Ірані під час протестів силовики вбили щонайменше 326 людей — правозахисники

В Ірані під час протестів силовики вбили щонайменше 326 людей — правозахисники

В Ірані під час протестів силовики вбили щонайменше 326 людей — правозахисники
Масові протести в столиці Ірану Тегерані 20 вересня 2022 року, фото: Getty Images

Іранські сили безпеки вбили щонайменше 326 людей після того, як два місяці тому в країні спалахнули загальнонаціональні протести. Про це повідомляє неурядова організація з прав людини в Ірані (IHRNGO), яка базується у Норвегії, пише CNN.

Серед загиблих — 43 дитини та 25 жінок, йдеться в оновленому звіті правозахисників про кількість загиблих, оприлюдненому у суботу, 12 листопада. Зазначається, що опубліковане число є “абсолютним мінімумом”. CNN пише, що не може незалежно перевірити цю цифру, оскільки недержавні ЗМІ, Інтернет і протестні рухи в Ірані були придушені. Інформація про кількість загиблих надходить від опозиційних груп, міжнародних правозахисних організацій і журналістів, які стежать за протестами.

IHRNGO закликала міжнародну спільноту вжити “рішучих і своєчасних заходів” у зв’язку зі зростанням кількості загиблих і наголосила на необхідності створення механізму “притягнення влади Ісламської Республіки до відповідальності за грубе порушення прав людини”.

“Створення ООН механізму міжнародного розслідування та притягнення до відповідальності сприятиме процесу притягнення винних до відповідальності в майбутньому та збільшить вартість безперервних репресій з боку Ісламської Республіки”, — сказав директор IHRNGO Махмуд Амірі-Могаддам.

За даними IHRNGO, з початку протестів у 22 провінціях були зафіксовані смерті людей. Найбільше їх виявили в провінціях Систан і Белуджистан, Тегеран, Мазандаран, Курдистан і Гілан.

Іранська влада також висунула звинувачення щонайменше тисячі людей у ​​провінції Тегеран за їхню нібито причетність до протестів. Правозахисна група заявила, що десяткам протестувальників висунуті звинувачення, і вони ризикують бути страченими.

16 вересня 2022 року 22-річна Махса Аміні померла в одній із лікарень Тегерана невдовзі після того, як була затримана поліцією через неналежне носіння хіджабу. Поліція Ірану повідомила, що в дівчини стався серцевий напад, проте її родичі заперечили, що вона мала будь-які захворювання серця.

За даними ЗМІ, Аміні побили у фургоні для затриманих, у госпіталь її нібито доставили вже з травмами голови.

Після загибелі Аміні у країні почалися масові протести проти свавілля правоохоронців.

Читайте також

Проти хіджабу. Чому спалахнули протести в Ірані й чи зможуть іранки вибороти собі права

"Нас забрали у відділок, тому що мої штани були трошки коротшими, ніж потрібно" — Таране Махдабі про протести в Ірані

Знімають хіджаби і стрижуть волосся: в Ірані почалися протести через смерть дівчини, яку заарештувала поліція моралі

На початок