Суди ведуться, бульвари з’єднуються: у Франківську сполучають дві вулиці

Суди ведуться, бульвари з’єднуються: у Франківську сполучають дві вулиці

Суди ведуться, бульвари з’єднуються: у Франківську сполучають дві вулиці
Суспільне Карпати

Попри заборону суду на земельній ділянці, що на межі з’єднання двох вулиць Південний та Північний бульвар, в Івано-Франківську копають котлован. Володимир Корвацький показує документи на будинок та земельну ділянку на вулиці Сонячній, 54, співвласником яких він є.

Чоловік розповідає, що спочатку міська влада планувала викупити у них будинок без земельної ділянки. Але вартість, в яку його оцінили, співвласників не влаштовувала. А після реєстрації земельної ділянки, влада заявила, що це зроблено незаконно.

"Коли ми їм сказали, що хочемо, продати не тільки будиночок, а й земельну ділянку, вони були в шоці. Тобто, тоді, я так розумію, почався тиск на того реєстратора. Він, до речі, вже не працює. Тобто реєстратор незаконно заліз в реєстр, він цього абсолютно не мав робити, і стер цю реєстрацію. Тобто в реєстрі зараз ми не вважаємося власником, хоча на паперовому носії ми є власниками, бо паперовий носій є першочерговим, пріоритетним", – каже чоловік.

Ділянка перебуває у власності міста. Про це розповідає перший заступник міського голови Івано-Франківська Микола Вітенко, показуючи документи: "Я вам показував витяг з державного земельного кадастру та витяг речових прав, де чітко вказано, що власником є територіальна громада міської ради. Якщо зайти на сайт Держгеокадастру, то ви побачите теж цю інформацію. Це інформація 100% та відповідає дійсності. Ці відомості внесені до реєстру речових прав. Зараз ми чітко зафіксуємо межі цієї території. Плануємо в подальшому продовжувати будівельні роботи. Ви знаєте, що триває з’єднання бульварів. Замовником є управління капітального будівництва. І станом на зараз відбуваються загальні будівельні роботи".

Андрій Малетин представляє інтереси одного із співвласників будинку на вулиці Сонячна, 54. Каже, що після того, як влада вилучила співвласників з реєстру, то зразу ж поділила ділянку на дві частини, та зареєструвала її за собою.

"Коли власники виявили це, то оскаржили в судовому порядку ці дії щодо поділу ділянки. Суд наклав заборону. Вчиняти будь-які дії щодо них заборонено. Місто неодноразово зверталося до суду, аби зняти ці заборони. Останнє – 28-го квітня. Їм було відмовлено", – каже адвокат.

Попри заборону роботи на ділянці таки ведуться. Сьогодні тут почали копати котлован. З появою представників співвласника роботи припинили, а згодом будівельна техніка взагалі поїхала.

Начальник управління капітального будівництва міськвиконкому Роман Галіпчак пояснює: "Земельна ділянка, якщо ви читали ухвалу суду, є комунальною власністю. Ми земельною ділянкою не розпоряджаємося. Там накладено арешт на те, що не можна відчужувати земельну ділянку. Ми земельну ділянку не відчужуємо. Ми рухаємося згідно із земельним планом міста і об’єднаємо два бульвари, які проходять по цій ділянці. А вона є комунальною власністю".

На місце проведення робіт біля спірної ділянки викликали поліцію. Правоохоронці оглянули місце та взяли свідчення сторін.

До слова, роботи зі з’єднання двох бульварів розпочали восени 2018-го року. 31-го січня цього року міський голова Руслан Марцінків повідомив, що роботи планують завершити до кінця року.

Авторка: Галина Марійчин

На початок