США позбавили РФ статусу країни з ринковою економікою

США позбавили РФ статусу країни з ринковою економікою

США позбавили РФ статусу країни з ринковою економікою
Ілюстративне фото: Unsplash

Міністерство торгівлі США скасувало статус Росії як країни з ринковою економікою, наданий два десятиліття тому. Про це повідомляє Reuters.

Цей статус обмежував розрахунок антидемпінгових мит на російські товари.

Мінторгівлі заявило, що його аналіз показує, що "широка" участь уряду в російській економіці призвела до викривлення цін і витрат, які, за його словами, не точно відображають, чи справедливо російські компанії встановлювали ціни на імпорт у США.

"Це рішення дає Сполученим Штатам можливість застосувати повну силу антидемпінгового закону США для усунення ринкових спотворень, викликаних посиленням втручання російського уряду в їхню економіку", — заявили у відомстві.

У 2002 році Вашингтон надав Росії статус країни з ринковою економікою, що стало важливим кроком для вступу Росії до Світової організації торгівлі (СОТ) у 2012 році.

Минулого року Американська торгова палата в Росії заявила, що Москва зможе оскаржити будь-яке рішення США про позбавлення Росії статусу ринкової економіки в СОТ.

Однак після вторгнення Росії в Україну відносини Москви із Заходом різко погіршилися. США разом з іншими західними країнами запровадили широкі санкції проти РФ.

Санкції. Всі новини

Читайте також

Влада США просила банки обслуговувати деякі "стратегічні компанії" з РФ — Bloomberg

Британія заморозила російські активи на понад 20 мільярдів доларів — Reuters

На початок