Польща передала Україні понад 1500 терміналів супутникового інтернету Starlink

Польща передала Україні понад 1500 терміналів супутникового інтернету Starlink

Польща передала Україні понад 1500 терміналів супутникового інтернету Starlink
Фото: Михайло Федоров

В Україну прибули 1 570 систем супутникового інтернету Starlink від Польщі.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він розповів, з початку повномасштабного вторгнення від донорів та партнерів Україна отримала понад 20 тисяч терміналів Starlink. З них 5 тисяч за підтримки Уряду Польщі.

"Тепер ще 1 570 терміналів від наших стратегічних партнерів, які допоможуть Україні залишатися на звʼязку", — сказав Федоров.

Він додав, що частину терміналів передадуть цивільним адміністраціям на деокуповані території. Системи Starlink також нададуть Укрзалізниці, щоб пасажири та працівники мали стабільний мобільний зв‘язок та інтернет.

"Коли світло зникає — в деяких регіонах не працюють мобільні оператори та інтернет-провайдери. Тому забезпечимо країну публічними точками WI-FI, де люди зможуть бути на зв'язку", — розповів міністр.

Він додав, що нову партію терміналів в Україну доставили безкоштовно.

Що відомо

  • Система Starlink, якою володіє компанія Ілона Маска SpaceX, може надавати доступ до високошвидкісного інтернету у віддалених місцях. В Україні інтернет Ілона Маска можна буде використовувати в цивільних та військових цілях.
  • 28 лютого до України прибула перша партія станцій супутникового Інтернету Starlink, а вже 19 квітня Starlink розпочав роботу над відкриттям представництва в Україні, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
  • 20 квітня в Україні скасували обмеження на користування інтернетом через термінали Starlink для всіх громадян та юридичних осіб. На період воєнного стану термінали можуть використовувати всі охочі.
  • 27 квітня в Україні було зареєстровано представництво сервісу супутникового інтернету Starlink.

Читайте також

Українські військові повідомили про збої в роботі Starlink. Маск відповів

Стало відомо, скільки компанія SpaceX щомісячно витрачає на Starlink для України

Росія намагається "вбити" Starlink в Україні — Ілон Маск

На початок