На Київщині триває відбудова соціальних об’єктів, пошкоджених унаслідок повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну. Сьогодні, 10 листопада, у двох населених пунктах області після завершення ремонту і будівництва відкрили два дитячі садки. Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

За його словами, у селі Лебедівка реконструкцію садка "Світлячок" почали ще у 2020 році. Однак через війну завершити проект вдалося лише нині. Як пояснив очільник КОВА, це — інноваційний заклад, із просторими кімнатами, що пристосовані до занять дітей з особливими освітніми потребами. Садочок розрахований на 50 вихованців.

У селі Нові Петрівці садок "Петрик" зводили з нуля. На початку 2022 року було подано заяву про введення закладу в експлуатацію. Проте після початку російського вторгнення під час ракетного обстрілу вибуховою хвилею у закладі було пошкоджені вікна та двері.
Після реконструкції заклад відкрив двері для 230 малят. Садок також інклюзивний, — поінформував Олексій Кулеба.


Він додав, що обидві установи забезпечені генераторами, мають власні котельні та комфортні укриття.
"Діти — наша рушійна сила. Відбудовуємо пошкоджене та вдосконалюємо заклади освіти, щоб навчальний процес був інноваційним і безпечним", — зазначив голова КОВА.
Що відомо
- Раніше голова КОВА інформував, що на Київщині внаслідок бойових дій були пошкоджені понад 200 закладів освіти та 112 культурних установ. 11 шкіл – повністю зруйновані, 52 – потребують капітального ремонту, 146 – підлягають поточному ремонту. На відновлення понівеченої інфраструктури в Київській області у квітні цього року з резервного фонду держбюджету виділили 400 мільйонів гривень.
- Влітку почали ремонти у 29 закладах освіти у Бучанській, Баришівській, Бородянській, Великодимерській, Димерській, Іванківській, Макарівській громадах.
- У серпні у селі Синяк Бучанського району Київщини, яке було під окупацією, відкрили новий дитячий садок. Він розрахований на навчання 75 дітей.
- Станом на початок вересня у Київській області відновили роботу 675 закладів дошкільної освіти. Із них 602 заклади комунальної та 73 – приватної форм власності. Працюють в очному, змішаному форматах та дистанційно.