Пулітцерівська премія: серед переможців — автори матеріалів про Україну та Путіна

Пулітцерівська премія: серед переможців — автори матеріалів про Україну та Путіна

Пулітцерівська премія: серед переможців — автори матеріалів про Україну та Путіна Фото з відкритих джерел

У США стали відомі лауреати Пулітцерівської премії 2020 року. Серед переможців —журналісти The New York Times, які писали про режим Володимира Путіна. Зокрема, про про вбивство на замовлення ФСБ українського військового Івана Мамчура.

Список лауреатів опублікували на офіційному сайті премії. 

Нагороду The New York Times отримала у номінації "Міжнародний репортаж" за матеріали про ймовірне втручання Росії у справи інших країн, зокрема Африки, Європи та Близького Сходу. Серед восьми матеріалів є і репортаж про вбивство у 2016 році на замовлення Федеральної служби безпеки Росії українського військового Івана Мамчура уРівному.

Також у серію входять матеріали про отруєння болгарського бізнесмена Еміліяна Гебрева, про інтереси Росії у конфлікті у Лівії та Центрально-Африканській республіці, а також бомбардування російською авіацією лікарень у Сирії.

У престижній номінації "За служіння суспільству" премію отримали журналісти газети Anchorage Daily News і проєкту ProPublica за розслідування про сексуальне насилля на Алясці та про поліцейських, які дозволили підозрюваним втекти від покарання. 

Агентство Reuters отримало нагороду "Новинна фотографія" за висвітлення протестних акцій у Гонконгу у 2019 році. 

Нагороду за найкраще "Художнє фото" отримала агенція Associated Press за історію з Кашміру. 

У номінації "Роз’яснювальний репортаж" лауреатом стали співробітники The Washington Post з серією матеріалів, які показали "жахливий вплив екстремальних температур на планету".

Загалом нагороди присуджували у 22 номінаціях. Окремо також присуджували «Спеціальну нагороду».

Інші номінації Пулітцерівської премії 2020 року та перелік переможців

  • Оперативні новини

The Courier-Journal з Луїсвілля у США за висвітлення непрозорості та расових розбіжностей у процесі оформлення помилувань у штаті Кентуккі.

  • Репортаж – розслідування

Браян Розенталь із The New York Times за статтю про надприбутки з кредитування, яким руйнували життя звичайних людей.

  • Місцевий репортаж

The Baltimore Sun за аналіз фінансових відносин між мером міста Балтимор та державною лікарнею.

  • Загальнонаціональний репортаж

Крістіан Міллер, Меган Роуз та Роберт Фатуречі з ProPublica за розслідування серії смертельних морських аварій у Тихому океані.

Домінік Гейтс, Стів Мілетич, Майк Бейкер та Льюїс Камб із The Seattle Times за матеріали про недоліки Boeing 737 MAX, які призвели до двох смертельних аварій.

  • Описовий репортаж

Бен Тауб із The New Yorker – за розповіді про людину, яку викрали, катували та понад 10 років тримали в ізоляторі в'язниці Гуантанамо.

  • Коментар

Ніколь Ханна-Джонс з The New York Times за нарис "1619 Проєкт", який прагне поставити поневолення африканців у центр історії Америки.

  • Критика

Крістофер Найт з Los Angeles Times за статті про суспільну важливість роботи критика на прикладі впливу на досягнення капітального ремонту Музею мистецтв.

  • Редакційна стаття

Джеффрі Геррітт із Herald Press за публікації, які розкривали, як ув'язнені до суду загинули жахливою смертю в невеликій в'язниці округу Техас.

  • Мультиплікація на передовиці

Баррі Блітт із The New Yorker за зображення Білого дому та Трампа в оманливо-солодкому акварельному стилі та із начебто ніжними карикатурами.

  • Аудіорепортаж

Журналісти Моллі О'Тул з Los Angeles Times та Емілі Грін (фрілансер) за висвітлення наслідків політики адміністрації Трампа щодо мігрантів із Мексики.

Пулітцерівська премія — одна з найпрестижніших нагород у США в області літератури, журналістики, музики та театру.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше