На Прикарпатті прокуратура таки оголосила підозру лісівнику за незаконну рубку деревини

На Прикарпатті прокуратура таки оголосила підозру лісівнику за незаконну рубку деревини

На Прикарпатті прокуратура таки оголосила підозру лісівнику за незаконну рубку деревини
Суспільне Карпати

Майстрові лісу Яворівського лісництва, що на Косівщині в Івано-Франківській області, слідчі повідомили про підозру у вчиненні злочину. Його службова недбалість призвела до збитків на понад чотири мільйони гривень. Про це у студії Суспільного розмовляли з громадським активістом, депутатом Косівської міської ради Володимиром Зузяком.

За його словами, протягом 2017-2019 років активісти неодноразово фіксували незаконні рубки в Яворівському лісництві. Поліція, прокуратура, інспекція не реагували: "Ми зверталися на гарячі лінії, повідомляли на мережу "102", писали заяви… Реакції ніякої не було. Тоді ми звернулися через брифінг до журналістів. Вони виявили бажання поїхати і подивитися на місці, чи громадські активісти говорять правду. Так, це дійсно та рубка, яку ми з вами (ред. зі Суспільним) спільно знімали".

Володимир Зузяк каже, що найчастіше вони зверталися до прокуратури, але її представники мовчали і не хотіли оголошувати підозру: "Через райвідділ поліції намагалися відкрити кримінальне провадження, а начальник слідства писав, що там нема ознак кримінального правопорушення, що там іде законна рубка кількох дерев".

Майстра лісу притягнуть до відповідальності за 755 незаконно спиляних дерев різної породи.

На думку депутата, справу довели до логічного завершення лише завдяки чіткій позиції небайдужих людей і журналістів: "Це нам дуже багато коштувало – одному з наших громадських активістів, який висвітлював цю незаконну рубку, підпалили хату. І він зараз без даху над головою".

Речниця обласної нацполіції Христина Максимчак прокоментувала подію так: "Слідчі повідомили про підозру майстру лісу у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України "Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки".

Вибір редакції

На початок