Житомирянин Олег Земнухов виготовляє теплозберігаючі устілки для військових Збройних сил України. Технологію майстер запатентував ще у 2006 році. У виробництві використовує тільки екологічні матеріали.
"Спочатку йде основа з цупкої мішковини, потім – масажна конопляна тканина, як рядно, і верхній шар – полотно", – каже Олег Земнухов.
Конопляні устілки зберігають тепло та захищають ноги від переохолодження.
"Буває волонтери замовляють устілки великими партіями, – каже Олег Земнухов. – Бувало і по п'ятдесят пар, і по десять пар. Устілки універсальні, тільки потрібно їх підрізати за розміром. Устілки добре прострочені, тому їх можна підганяти під персональний розмір кожного".

За словами майстра, ці устілки універсальні: підходять як у кросівки, так і у берці.
"У людини на стопі більше всього потовиділяючих залоз, – розповідає Олег Земнухов. – Така природа людини. Дуже важливо, яка устілка у взутті, що контактує до ноги. Якщо це синтетика чи поролон, то нога буде одразу пітніти, мокріти, почнеться запалення. Конопля має природні властивості завдяки своїй трубчастій структурі".
"Виготовлення устілок із натуральної сировини є великим плюсом, тому що немає домішок пластику чи будь-яких інших хімічних речовин, – зазначає лікар ортопед-травматолог Олександр Абрамович. – Взагалі ортопедичні устілки – це дуже важливо, особливо у теперішній воєнний час. Коли наші хлопці майже цілодобово у взутті, у них цілодобово навантажені стопи. Ортопедичні устілки допомагають розвантажувати склепіння. Вони покращують амортизаційну функцію при ударах".

Якщо прати конопляні устілки хоча б один раз на місяць, витягувати з взуття та просушувати, то за таких умов Олег Земнухов надає на них гарантію – рік.
"Конопляні устілки створюють температурний баланс, – каже Олег Земнухов. – Якщо довго перебувати у взутті з такими устілками, то ноги не печуть, не перегріваються підошви, ноги не так втомлюються. Крім того, властивість конопель: антисептичні, бактерицидні і ранозагоюючі", – зауважив Олег Земнухов.

Екологічні устілки майстер виготовляє понад десять років. У майстерні працює разом із помічниками.
"Взагалі у нас така команда: троє чоловіків, – каже Олег Земнухов. – Ми всі приходимо в майстерню після основної роботи".

Читайте також
- Запит на шкарпетки отримують постійно: житомирські волонтерки в'яжуть для українських військових.
- У Житомирі стартував флешмоб з плетіння маскувальних сіток для ЗСУ.
- У Житомирі у волонтерській майстерні "Свій за свого" не вистачає людей, аби виконувати всі замовлення військових.
- Майже 15 000 банок м'ясних консервів для військових ЗСУ виготовили за пів року двоє любарчан на Житомирщині.
- Житомирянка Валентина Висоцька раз на тиждень варить декілька сотень вареників для військових на фронт.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber