Плетінням маскувальних сіток, кікімор, нашоломників для воїнів Збройних сил України займаються житомиряни у волонтерській майстерні "Свій за свого", що у Навколокультурному просторі Житомира. Про це Суспільному розповіла координаторка майстерні Ангеліна Нестерова.
За її словами, з початку повномасштабного вторгнення до роботи у майстерні долучалося в десятки разів більше людей, ніж приходить зараз.
"Активний наплив людей відбувся у перші дні повномасштабного вторгнення, – розповідає Ангеліна Нестерова. – 26-27 лютого було море людей. Увесь коридор був зайнятий в Навколокультурному просторі. Люди йшли, тому що бачили, що треба допомагати. А влітку потік людей знизився".



За словами Ангеліни Нестерової, одна з причин – це підготовка до нового навчального року, адже приходять переважно люди, які працюють в дитячих садках та школах.
"Незабаром початок навчального року, – каже Ангеліна Нестерова. – Освітяни зараз переважно працюють у школах. Готують укриття і займаються підготовкою до першого вересня. Тому наразі проблема з людьми виникла, котрі пішли на роботу. А у вихідні дні мало людей, тому що у вихідні кожен має ще якусь свою працю".



Водночас замовлень від військових на продукцію майстерні не стає менше.
"Ми працюємо з 10:00 ранку до 10:00 вечора, – каже Ангеліна Нестерова. – Буває, що треба терміново виконати замовлення, і ми терміново робимо. Буває, наприклад, проста річ – нашоломники. Було замовлення одне на 400 штук. Було і на 600. Зараз теж до першого вересня треба виготовити 400. А рук, на жаль, не вистачає".



"Хто може, в кого є вільна хвилинка, можна замість прогулянки по Михайлівській зайти сюди і цей час віддати корисній справі, – каже волонтерка Наталія Хімчик. – Можна привести свою дитину на гурток. На іноземну мову. Ось, як роблять мої колеги. І потім разом із дітьми прийти і допомогти. Війна не закінчилася. Ми ще не можемо спати спокійно. Давайте допоможемо тим, хто рятує наші життя. А ми допоможемо рятувати їхні".


Наталія Хімчик приходить до майстерні щодня.
"Життя наших військових, напевно, в пріоритеті кожної людини, кожного громадянина України, – каже Наталія Хімчик. – І виготовлення ось таких маскувальних костюмів для наших розвідників, снайперів – це дуже важливо. Замовлень дуже багато. Хлопцям потрібно це. За день ми виготовляємо залежно від того, скільки нас є. Але у нас не вистачає рук. Великі замовлення, а людей не вистачає".
Читайте також
- Автомобіль "Тойота" у Житомирі придбали представники азербайджанської громади та передали військовослужбовцям ЗСУ.
- У Житомирі працівниці лабцентру щотижня готують по шість тонн їжі для ЗСУ.
- Жительки села Зарудинці на Житомирщині готують їжу для військових на передову.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber