З 1 грудня субсидії та пільги призначатиме Пенсійний фонд. Що зміниться для жителів Чернігівщини?

З 1 грудня субсидії та пільги призначатиме Пенсійний фонд. Що зміниться для жителів Чернігівщини?

З 1 грудня субсидії та пільги призначатиме Пенсійний фонд. Що зміниться для жителів Чернігівщини?
ФОТО: Уніан (ілюстративне)

З 1 грудня призначати субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг буде Пенсійний фонд. Як зміна установи позначиться на виплаті субсидій? Як зможуть отримати субсидії внутрішньо переміщені особи? І в якому випадку треба звернутися до відділів Пенсійного фонду? Про це в інтерв’ю Суспільному розповіла начальниця управління з питань виплати пенсій Головного управління пенсійного фонду в Чернігівській області Олена Луста.

З 1 грудня субсидії та пільги призначатиме Пенсійний фонд. Що зміниться для жителів Чернігівщини?
Начальниця управління з питань виплати пенсій Головного управління пенсійного фонду в Чернігівській області Олена Луста. ФОТО: Суспільне Чернігів

Далі – з її слів.

З чим пов’язана зміна установи, яка призначатиме субсидії?

Передача функцій призначення, виплати та нарахування субсидій від органів праці та соціального захисту населення до пенсійного фонду обумовлене тим, що пенсійний фонд працює за принципом екстериторіальності.

Цей принцип означає, що незалежно від того, де перебуває людина в умовах воєнного стану: може проживати на території України, може виїхати за кордон, але обов’язково має право скористатися субсидією та пільгою, їй вона буде призначена. Тому що, незалежно від того, де вона є, право вона своє не втрачає.

Куди звертатися за призначенням субсидій?

З 1 грудня призначатиме Пенсійний фонд, до 1 грудня люди можуть звертатися до органів соцзахисту.

Якщо людина проживає в сільській місцевості, можна подати документи до своїх територіальних громад, також – до центрів надання соціальних послуг. Надати можна заяву й декларацію поштою, скористатись додатком «Дія».

З грудня уже можна звертатися до Пенсійного фонду, там вже будуть прийматися декларації та заяви, і буде призначатися субсидія.

У Чернігівській області в кожному районі є сервісні центри Пенсійного фонду України, які проводять безпосередній прийом документів з приводу пенсій і призначення пільг та субсидій.

Як зможуть отримати субсидії внутрішньо переміщені особи?

Наприклад, є людина, зареєстрована в Чернігові, але зараз тимчасово проживає в Луцьку. Вона може звернутися з заявою та декларацією до місцевого органу соцзахисту чи до ЦНАПу, скористатися додатком «Дія» або зареєструватися й надіслати нам заяву й декларацію поштою. І, навіть якщо вона буде в Луцьку, вона все одно на призначення субсидій матиме право, і вона буде їй призначена.

Що зміниться для отримувачів субсидій?

Для людей змін ніяких не відбудеться. Якщо людина отримувала субсидію, то вона буде автоматично їм нарахована і на опалювальний період. Тобто, додатково звертатись людям не потрібно.

Розмір субсидії буде збільшено, бо в умовах опалювального періоду збільшується оплата за комунальні послуги.

Ті громадяни, які до цього часу не користувалися субсидією й самостійно не мають можливості сплатити за житлово-комунальні послуги, обов’язково мають звернутися за її призначенням.

Як органи Пенсійного фонду готові до нової функції?

У Пенсійному фонді створено три відділи: по призначенню пільг, по призначенню субсидій, по контролю їх призначення. Тому ми готові проводити роботу.

Скільки людей отримуватимуть субсидії з 1 грудня?

Коли з жовтня нам було передано виплату, отримувачів було тисяч 50. Зараз, станом на листопад, ми провели нарахування, і збільшилось на 41,9 тисячі домогосподарств. В опалювальний період ми очікуємо значні зміни і збільшення отримувачів. Я вважаю, більш як 100 тисяч буде в цілому по області.

Читайте також

Як повернути кошти за газ, якщо відбулася переплата?

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок