У Росії закрили справу проти школяра, який поширив допис про смерть цивільних в Україні

У Росії закрили справу проти школяра, який поширив допис про смерть цивільних в Україні

У Росії закрили справу проти школяра, який поширив допис про смерть цивільних в Україні
Ілюстративне фото: Pixabay

У російському Новосибірську суд закрив кримінальну справу проти неповнолітнього хлопця, якого звинувачували в поширенні фейків про російську армію. Про це повідомляє російська служба Радіо Свобода.

Справу порушили через те, що учень 11-го класу зробив у місцевому телеграм-чаті репост публікації радника голови офісу президента України Михайла Подоляка про вбивства цивільних під час захоплення російськими військами Запорізької АЕС.

За словами адвоката хлопця Єгора Солуніна, лінгвістичні експертизи засвідчили, що в повідомленні обвинуваченого не було твердження про факт, він лише пропонував обговорити цю новину.

Підліток провину не визнав. Закривши справу, суд зобовʼязав школяра до 7 грудня з 22-ї до 6-ї години перебувати під наглядом матері.

17-річний школяр став підозрюваним у кримінальній справі щодо дискредитації армії у квітні. Слідчі змусили його підписати зобовʼязання щодо нерозголошення.

Що відомо

  • ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня захоплена російськими військовими. Відтоді війська РФ там розміщують на майданчику станції військову техніку та боєприпаси, а також обстрілюють прилеглу територію. Обстрілюють росіяни і саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Раніше росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В "Енергоатомі" назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для Збройних сил України рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.
  • 8 жовтня, прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін підписав розпорядження про створення федерального унітарного підприємства "Запорізька атомна електростанція". В "Енергоатомі" зазначили, що росіяни намагаються "затягнути українських атомників ЗАЕС" до новоствореної російської компанії.
  • Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зустрівся з президентом РФ Путіним і після зустрічі з ним приїхав в Україну і заявив про прогрес у створенні захисної зони для Запорізької АЕС.

Читайте також

На ЗАЕС окупанти анулюють перепустки українського зразка та встановили термін для укладання контракту з "Росатомом"

Окупанти спричинили екологічну катастрофу на Запорізькій АЕС — Енергоатом

Вплив росіян на керування ЗАЕС може мати негативні безпекові наслідки — МАГАТЕ

На початок