Середня ціна гектару землі становить 43 879 гривень, а вартість землі для ведення сільського господарства — 32 852 гривень.
Про це під час пресконференції розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, передає кореспондентка Суспільного.
За його словами вже зареєстровано понад 8 тисяч угод, площа транзакцій становить вже 70 тисяч гектарів, а право власності на землю вже отримали близько 7 мільйонів українців.
"Ринок землі абсолютно прозоро рухається, 100 днів довели, що маніпуляції і фейки про те, що заберуть в українців заберуть — це все було нісенітницею", — наголосив міністр.
Він також відзначив, що згідно з постановою Кабінету міністрів, мають стартувати електронні земельні аукціони з оренди земель на базі системи "Прозорро". Перші лоти вже виставили Львівська, Мукачівська, Берегівська міські ради.
"Аукціони дадуть можливість місцевим бюджетам отримати реальні надходження до місцевих бюджетів і стартувати з орендою в рази більше, ніж вона є стартова в лоті", — зазначив міністр.
Що відомо
- Верховна рада проголосувала у другому читанні та в цілому законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв`язку з переходом прав на об'єкт нерухомого майна, який на ній розташовано".
- 1 липня в Україні запрацював ринок землі. Наразі купити землю зможуть лише фізичні особи. Зокрема, аграрії, які орендують землю, а от юридичні особи до 2024-го року придбати наділи не зможуть.
- У ніч проти 31 березня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон про обіг сільськогосподарських земель, який є останньою умовою скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель.
- Верховна рада 18 травня схвалила закон №2195, який передбачає порядок продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності.
- Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко розповів що зміниться із запуском ринку землі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!