Північна Корея заперечує постачання зброї до Росії — Reuters

Північна Корея заперечує постачання зброї до Росії — Reuters

Північна Корея заперечує постачання зброї до Росії — Reuters
Президент Росії Володимир Путін та північнокорейський лідер Кім Чен Ин. Владивосток ,25 Квітня 2019 року. Фото: Getty Images

Північна Корея заявляє, що ніколи не продавала зброю Росії і не планує робити цього в майбутньому, одночасно попередивши Сполучені Штати "тримати рот на замку" і припинити поширювати чутки, спрямовані на "очорнення" іміджу країни.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на Корейське центральне інформаційне агентство (ЦТАК).

"Нещодавно США та інші "ворожі" сили говорили про порушення резолюції РБ ООН, поширюючи чутки про угоди зі зброєю між КНДР і Росією... Ми ніколи раніше не експортували зброю або боєприпаси в Росію і не плануємо їх експортувати", — цитує Reuters заяву заступника гендиректора Генерального бюро обладнання Міністерства національної оборони країни, не називаючи імені чиновника.

Раніше офіційні особи США заявляли, що Росія може закуповувати ракети і артилерійські снаряди у Північної Кореї. Вони заявили, що такі кроки, поряд з передбачуваними закупівлями іранської зброї, показали, що західні санкції перешкоджають зусиллям Росії у війні проти Україні. Водночас Москва спростувала ці повідомлення. Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі пізніше також спростував заяву, сказавши, що закупівлі ще не завершені і немає ніяких доказів того, що зброя буде використана у війні проти України, — пише видання.

У липні Північна Корея була однією з небагатьох країн, які офіційно визнали самопроголошені республіки на сході України. Україна натомість розірвала всі дипломатичні зв'язки з Пхеньяном.

Раніше президент Росії Володимир Путін пообіцяв розширити "всеосяжні і конструктивні двосторонні відносини" в листі до Кім Чен Ина.

Читайте також

Путін заговорив про розширення відносин РФ і КНДР

Закупівля Росією зброї у КНДР не зможе істотно змінити хід війни в Україні — АР

Росія купує артилерійські снаряди та ракети у Північної Кореї — американська розвідка

На початок