G7 попередила РФ про серйозні наслідки у разі застосування хімічної чи ядерної зброї

G7 попередила РФ про серйозні наслідки у разі застосування хімічної чи ядерної зброї

G7 попередила РФ про серйозні наслідки у разі застосування хімічної чи ядерної зброї
. G7. Фото: AP

Застосування Росією хімічної, біологічної або ядерної зброї призведе до "серйозних наслідків". Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ G7 після зустрічі у Німеччині.

"Безвідповідальна ядерна риторика Росії є неприйнятною. Будь-яке застосування Росією хімічної, біологічної чи ядерної зброї матиме серйозні наслідки", – заявили міністри.

Міністри також відкинули необґрунтовані звинувачення Росії в підготовці Україною "брудної бомби".

"Інспекції МАГАТЕ підтвердили, що ці звинувачення є безпідставними, і ми вдячні Україні за її прозорість", – йдеться у заяві.

Міністри G7 також засудили захоплення та мілітаризацію Росією ЗАЕС, викрадення персоналу станції та повідомлення про жорстоке поводження з ним, а також навмисну ​​дестабілізацію її діяльності.

"Ми підтримуємо зусилля МАГАТЕ щодо створення зони безпеки", – заявили міністри.

"Сімка" також продовжить запроваджувати санкції проти РФ та інших країн, фізичних чи юридичних осіб, які надають військову підтримку Москві у війні проти України, "як деякі з нас уже зробили щодо надання Іраном БПЛА Росії".

Вони додали, що коаліція "продовжуватиме протидіяти дезінформації Росії, включаючи неправдиві звинувачення щодо біологічної зброї", включаючи "посилення спроможності Механізму швидкого реагування G7 для скоординованої відповіді".

Читайте також

Мільйони українців без світла, РФ втричі збільшила атаки на фронті. 254 день війни. Онлайн

G7 погодила механізм допомоги для захисту інфраструктури України

На початок