G7 погодила механізм допомоги для захисту інфраструктури України

G7 погодила механізм допомоги для захисту інфраструктури України

Доповнено
G7 погодила механізм допомоги для захисту інфраструктури України
28 червня 2022 року, Баварія, саміт G7. Фото: Майкл Каппелер / Getty Images

Країни "Групи семи" домовилися про створення координаційного механізму, який має допомогти Україні захистити свою критичну інфраструктуру. Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ G7 після зустрічі у Німеччині.

Зокрема йдеться про підтримку реконструкції систем енерго- та водопостачання, які постраждали внаслідок російських обстрілів.

"Сьогодні ми створюємо координаційний механізм G7, щоб допомогти Україні відремонтувати, відновити та захистити її критично важливу енергетичну та водну інфраструктуру. Ми будемо твердо стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно", — зазначається у заяві.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час брифінгу порівняв заплановані для України заходи зі збройною допомогою у форматі "Рамштайн".

"Ми впевнені, що разом ми зможемо зробити більше для того, щоб надати Українцям все необхідно, щоб відновити пошкоджене, замінити те, що було зруйноване, та зробити його менш вразливим. Ми робимо це скоординовано, і ми встановили такий механізм в рамках "Великої сімки". Ми розуміємо, які саме потреби є в України, і те, що ми можемо запропонувати тут і зараз. Це так само як "Рамштайн", на якому здійснюється координація безпекової допомоги Україні — ми робимо те саме стосовно енергетики", — пояснив він.

Як повідомляє Reuters, чиновник Держдепартаменту США повідомив на умовах анонімності, що зазначений координаційний механізм перебуватиме у центрі уваги G7 найближчими днями та тижнями.

"Було чимало дискусій про те, які країни можуть надати окремі системи та підтримку, що дозволить Україні краще захистити себе від БПЛА та ракетних атак", — зазначив чиновник.

Допомога, яка дозволить Україні захистити себе від російських атак на цивільну інфраструктуру та реагувати на них, включає в тому числі й системи ППО, сказав американський урядовець.

Як зазначає видання, серед інших тем, які обговорювалися на зустрічі, було поглиблення військової співпраці між Росією та Іраном, а також натиск з боку Китаю.

Що відомо

  • Президент України Володимир Зеленський повідомив, що внаслідок обстрілів критичної інфраструктури з боку Росії, пошкоджено близько 40% усієї енергетичної інфраструктури України.
  • 31 жовтня у компанії ДТЕК повідомили, що в Україні закінчуються запаси обладнання, яке необхідного для відновлення об'єктів енергетичної інфраструктури.

Читайте також

Мільйони українців без світла, РФ втричі збільшила атаки на фронті. 254 день війни. Онлайн

На початок