Виставу за творами Петра Скунця зіграють в Ужгороді. Як готуються до виступу

Виставу за творами Петра Скунця зіграють в Ужгороді. Як готуються до виступу

Виставу за творами Петра Скунця зіграють в Ужгороді. Як готуються до виступу
Фото: Руслана Гостюк | Суспільне

Виставу-перформанс "Один" за творами лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Петра Скунця зіграють в Ужгороді 6 листопада. Виставу готують актори Закарпатського муздрамтеатру до 80-річчя з Дня народження поета. Сьогодні, 4 листопада, режисер Василь Шершун з акторами показали перформанс художній раді театру.

Актор Роман Каверзін грає роль поета Івана у віршованій виставі-перформансі "Один" за творами Петра Скунця. "Я розповідаю його історію, його життя, його творчість, те, що йому боліло, бо він був така людина широкої статі, він відчував цей світ по-іншому, тому саме в цій виставі ми хочемо донести його внутрішній світ, як він це бачив, як він бачив життя. Треба було ознайомитися з біографією, зрозуміти, що це за людина, які в нього були погляди не тільки у віршах, а і в житті, що він робив та що хотів нам сказати".

Він і Вона — цих героїв грають Ксенія Пуржаш та Дмитро Бурма. "Втілення жіночого початку, світлості, тобто коли чоловік шукає сенс життя, не може його знайти, йому сумно без жінки. Тоді з'являється жінка. Якраз я є тим початком жінки, яка освітлює все довкола. Режисер мене побачив, як світлу дівчину, світлу, яка може так само осяяти світлом. Чим надихалася? Це Адам і Єва", с каже Ксенія Пуржаш.

"Я і моя партнерка граємо в першій сцені — це відображення зародження кохання, як це відбувається, коли це чисто, коли це вперше, коли дві людини живуть собі одним життям, ніби все добре, але, як кажуть: людині потрібна людина", — каже Дмитро Бурма. "Тоді вони підсвідомо тягнуться підсвідомо одне до одного, кличуть, а коли вони зустрічаються, відбувається цей процес — хімія, його називають".

Перформанс "Один" — вистава, яку підготували актори Закарпатського муздрамтеатру з нагоди 80-річчя ужгородського поета Петра Скунця, який помер 15 років тому. "У нас у театрі започаткований цикл вистав по закарпатцях, котрі отримали звання лауреата Шевченківської премії. Першого ми поставили Дмитра Кременя, зараз Петра Миколайовича Скунця, котрого я дуже добре знав. Я 42 роки в цьому театрі і майже з перших літ, відколи я приїхав сюди, ми познайомилися і нас відбулася тісна співпраця, і в молодшого товариша з старшим була міцна дружба", — каже режисер Василь Шершун.

За його словами, триває вистава годину. Роль грають 25 акторів. У перформанс "Один" увійшли твори Петра Скунця різних періодів. "Це буде якраз поетична драма, де використані вірші його юних літ і потім використані його пізніші вірші, тобто ті, як мені здалося, які є акцентованими в його творчості. — Чому назва "Один"? — Тому що Петро Миколайович написав свою останню книгу й назвав "Один". Ця книга отримала Шевченківську премію.

Виставу за творами Петра Скунця зіграють в Ужгороді. Як проходить підготовка
Фото: Руслана Гостюк | Суспільне

Для вистави фото з домашнього архіву надала дочка Петра Скунця Наталія. "Фактично, вони самі все підготували. Єдине, що ми допомогли з фотографіями, також деякі відео давали. Ця вистава вже буде без батька, але, я думаю, у ній буде вистачати емоцій, любові, болю, страждань, зневіри. Я тільки заглянула за ширму цієї вистави, але, думаю, що Василь Васильович зумів якнайкраще зробити, бо вони ще за життя батька разом працювали", — розповіла Наталія.

Виставу "Один" за творами Петра Скунця актори зіграють 6 листопада о 18 годині на великій сцені Закарпатського муздрамтеатру.

Читайте також

  • 840 окупантів і 28 бронемашин знищили Сили оборони за добу — Генштаб
  • Українські військові підняли прапор над Малою Сейдеминухою на Херсонщині
  • Авіація Сил оборони протягом доби завдала по окупантах 21 удар — Генштаб
  • РФ спробує перевести ЗАЕС в російську енергомережу — ISW
  • У Владивостоці влада РФ готується до протестів через війну в Україні — Генштаб

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок