Фільми про війну на Донбасі тріумфували на фестивалі DOCUDAYS

Фільми про війну на Донбасі тріумфували на фестивалі DOCUDAYS

Фільми про війну на Донбасі тріумфували на фестивалі DOCUDAYS кадр з фільму

Кінофестиваль документалок DOCUDAYS, який цього року відбувався онлайн, оголосив переможців. Про це повідомляє офіційний сайт події.

Головні призи національного і міжнародного конкурсів отримав фільм "Земля блакитна, ніби апельсин" української режисерки Ірини Цілик.

Фільм "Земля блакитна, ніби апельсин" оповідає про життя родини з містечка Красногорівка у "червоній зоні" Донбасу, яке чи не найбільше постраждало від обстрілів. 2014–2015 роки були дуже складними для цієї родини. Щоночі вони спали у підвалі. Будинок їхніх сусідів зруйнувало снарядом. Зруйнована і школа, де навчалися діти. Попри всі обставини, головні герої не втрачають надії і навіть пробують самі знімати фільми про війну.

Читайте також: Земля блакитна, ніби апельсин. Режисерка Ірина Цілик розповіла про свій переможний фільм

У конкурсі короткометражних фільмів перемогла іспанська документалка "Ґрейкі".

У ній показана Мюріель Ґрей, яка відчуває страх та захоплення, коли згадує про свого батька, який помер, коли вона була ще зовсім маленькою. Через 30 років після його смерті Мюріель розповість глядачам історію Хосе Карлоса Ґрея, який пережив концентраційний табір у Маутгаузені.

У номінації "RIGHTS NOW!", одним з членів журі якої був колишній політв'язень Олег Сенцов, переміг фільм "Опівнічний мандрівник". Він розказує історію режисера Хассана Фазілі, після виходу документального фільму якого "Талібан" убив головного героя стрічки і призначив нагороду за голову режисера. Цей фільм також отримав нагороду "Сurrent time".

Приз глядацьких симпатій, приз імені Андрія Матросова отримала українська стрічка "War Note" Романа Любого.

"Особисті відеозаписи з телефонів, записувальних пристроїв та камер українських солдатів сплітаються у сюрреалістичну подорож до фронтової лінії війни з Росією. Фільм викриває дивний світ, у якому діють інші закони, змінюється поведінка, складаються інші відносини і сміються над іншими жартами. Герої прокидаються і засинають, радіють і плачуть, завжди пам’ятаючи, що запис може перерватися будь-якої миті", – вказано в описі фільму на сайті фестивалю.

Читайте також: Що подивитись на Docudays-2020. Сім неймовірних історій

Що відомо

  • У лютому українська режисерка-документалістка Ірина Цілик виграла приз американського фестивалю незалежного кіно "Санденс" за найкращу режисуру документального фільму. Цілик здобула нагороду за фільм "Земля блакитна, ніби апельсин".

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше