Захід налаштований на посилення захисту українського неба — Резніков

Захід налаштований на посилення захисту українського неба — Резніков

Доповнено
Захід налаштований на посилення захисту українського неба — Резніков
. Міністр оборони України Олексій Резніков. Фото: Getty Images

Для України пріоритетом є протиповітряна, протиракетна оборона і західні партнери також налаштовані насамперед на посилення захисту українського неба. При цьому Україна налагодила власне виробництво снарядів калібру 122 та 152 міліметри, а також 120-міліметрових мін.

Про це на брифінгу заявив міністр оборони України Олексій Резніков, передає кореспондентка Суспільного.

"У нас пріоритетом номер один є протиповітряна, протиракетна оборона. Це наші партнери дуже добре зрозуміли. Сьогодні вони теж налаштовані насамперед на посилення саме захисту нашого неба. Це і нові системи Hawk 23. Ви знаєте, що німецькі IRIS почали працювати. NASAMS вже в дорозі з відповідно підготовленими нашими екіпажами", — сказав він.

За словами міністра, Україна також отримає систему Crotale від Франції.

"Наразі ми доопрацьовуємо деякі інші системи від інших країн-партнерів. Наші партнери налаштовані не лише на короткострокову допомогу, і навіть не лише на середньострокову. На довгострокові розуміння перспектива у них теж є", — зазначив Резніков.

Тому, за його словами, Україна і партнери обговорюють все: хаби з ремонту та відновлення, створення нових майданчиків, розвиток та замовлення у їхніх виробників тієї зброї, яка потрібна Україні "з розрахунку не на один місяць, не на два, не на три".

"Бо всі розуміють, що навіть перемога України, яка відбудеться, сподіваюся, що вона відбудеться в найближчому майбутньому, не означатиме, що ця підтримка зупиниться", — сказав міністр.

Резніков зазначив, що для українського ВПК є два основні виклики:

  • налагодження ремонту і обслуговування цих складних систем;
  • розвиток системи нових технологій на полі бою, таких як безпілотники.

"При чому безпілотники не лише ті, що в повітрі, а й ті, що у воді і під водою, і по землі. Тому сьогодні ми розвиваємо систему безпілотних дронів, а також засоби контрборотьби з ворожими безпілотниками. Це серйозний виклик для виробників", — наголосив він.

За словами міністра, на сьогодні готується трирівнева система відновлення та ремонту військової техніки:

  1. найпростіший ремонт має відбуватися у військових частинах, підрозділах на полі бою, а для цього вони мають бути забезпеченими необхідними запчастинами, обладнанням і технічними документами;
  2. в Україні ремонт середньої складності на українських підприємствах;
  3. надто складний ремонт – за межами України на підприємствах наших партнерів. Наприклад, Чехії, Польщі.

"Станом на сьогодні виробництво 155-го калібру для сучасних артилерійських установок натовського стандарту ми поки не налагоджуємо. Маємо надію, що будемо отримувати підтримку боєприпасами від партнерів", — сказав Резніков.

Проте, за словами міністра, Україні має артилерійську установку 155-го калібру "Богдана", яка вже пройшла перші випробування.

"В нас є прямий діалог з виробниками, і якщо далі буде відбуватися розвиток виробництва гаубиці, то, відповідно, під неї буде налагоджене виробництво боєприпасів. Поки що від наших партнерів 155-го калібру нам достатньо", — наголосив він.

При цьому урядовець повідомив, що Україна налагодила власне виробництво снарядів калібру 122 та 152 міліметри, а також 120-міліметрових мін.

"На сьогоднішній день налагоджено виробництво снарядів калібру 122-мм та 152-мм та 120-мм мін силами Укроборонпрому та відповідно підприємствами, що входять до його складу. Я сподіваюся, що протягом кількох місяців вони реалістично збільшать свої обсяги. Зобов'язання вже є. Ми вже випробували їхні вироби, і вони працюють та працюватимуть на полі бою", — зазначив міністр.

Резніков також заявив, що після перемоги України у війні на перше місце вийде питання посилення НАТО.

"Україна вже всім довела, що має найкращий досвід і вміння у протистоянні агресії РФ. Сьогодні такої експертизи, яку мають ЗСУ, не має жодна армія світу. Тому питання посилення НАТО стоятиме номером один після перемоги. Оскільки тільки Україна здатна реально посилити країни НАТО", — сказав він.

Міністр переконаний, що Україна закінчить цю війну повною деокупацією земель і виходом на міжнародно визнані кордони станом на 1991 рік.

Читайте також

Мільйони українців без світла, РФ втричі збільшила атаки на фронті. 254 день війни. Онлайн

Із військовополоненими з "Азовсталі" зв’язку досі немає — дружина полоненого азовця Арсенія Федосюка

На початок