Хмельницький екобус із цього місяця відновив роботу в мікрорайонах міста. За словами начальника дільниці сортування побутових відходів Євгенія Дуди, зробили це, в першу чергу, на прохання містян. З 24 лютого екобус припинив свою роботу. Поновив її у квітні, і до листопада працював лише на вулиці Кам’янецькій біля Дитячого світу.
Що несуть до екобуса жителі Хмельницького дізнавалися кореспонденти Суспільного.
"Здаємо батарейки, здаємо ліки, бо вже прострочені, биті термометри. Щоб не засмічувати нашу природу", — розповідає хмельничанка Оксана Кицан.
Хмельничанка Оксана Кицан розповідає про небезпечні відходи, які принесла до екобуса. Непотріб, каже, збирали всією родиною.
"Усі разом збираємо: мама, тато, я, сестра, дитину привчаємо, стараємося, щоб було усе добре", — каже Оксана.

Команда з працівниць дитячого садка "Соколятко", що в мікрорайоні Лезневе, прийшла до екобуса з повними пакунками. Туди, розповіла директорка закладу Світлана Бурчак, поклали використані батарейки, медикаменти, в яких закінчився термін придатності та балончик від аерозолю. Це, розповіла, результат сортування сміття.
"У нас діти збирають окремо папір, окремо використані батарейки, окремо пластик, ми це все збираємо, здаємо постійно", — розповідає Світлана Бурчак.
Небезпечні відходи, розповіла Світлана Бурчак, збирали місяцями. А от матеріал для виготовлення окопних свічок, які також здали до екобуса, укомплектували за тиждень.
"Це все наші активні батьки. Ми оголосили про те, що збираємо бляшанки для окопних свічок. Батьки долучилися, принесли багато бляшанок", — каже директорка дитячого садочка.
Які небезпечні відходи до екобуса найчастіше приносять хмельничани, розповів водій спецмашини Віталій Осика.

"Я от помітив, що люди постійно говорять, о, це бус, який збирає батарейки. Це бус, який збирає небезпечні відходи. Найбільше приносять батарейок і ліків прострочених", — розповідає Віталій Осика.
Маленькі відвідувачі екобуса отримують відзнаку за екосвідомість, каже Віталій Осика.
"У нас для дітей є заохочувальні призи. Це наш відомий талісман Гуфі, це реальний песик. І така розмальовка, також дітям даємо. Якщо дам дорослим, то вони також дуже щасливі", — пояснює водій екобуса.
24 лютого екобус припинив свою роботу, розповів начальник дільниці сортування побутових відходів Євгеній Дуда.

"У квітні екобус розпочав роботу на одній локації, це був центр міста біля Дитячого світу, це була субота і п’ятниця", — розповідає Євгеній Дуда.
З листопада цього року екобус відновив свою роботу в мікрорайонах міста.
Бус приїздить у перший четвер місяця. Це зробили на прохання містян.
"Коли я стояв біля Дитячого світу, то з кожного району приходили люди й питали: "коли ви вже будете їздити, коли, коли, коли", — пояснює Віталій Осика.
Графік роботи екобуса розміщений на офіційній сторінці "Розумне довкілля. Хмельницький".
Авторка: Ярослава Антошевська
Читайте також
- Дендропарк в українському стилі будують на Хмельниччині
- Понад 10 тонн насіння заготовили лісівники Хмельниччини