Деокупація: на Донеччині, Харківщині і Херсонщині виявили тіла 868 цивільних, серед яких є діти — поліція

Деокупація: на Донеччині, Харківщині і Херсонщині виявили тіла 868 цивільних, серед яких є діти — поліція

Деокупація: на Донеччині, Харківщині і Херсонщині виявили тіла 868 цивільних, серед яких є діти — поліція
Поліція в деокупованих селах біля Лимана. Фото: Донецька ОДА

На деокупованих територіях Донецької, Харківської та Херсонської областей поліцейські виявили тіла 868 цивільних, серед яких 24 — діти. Про це на брифінгу у Military Media Center повідомив начальник департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Нацполіції Олексій Сергєєв. Зокрема, 2 листопада у цих регіонах виявили тіла 14 людей.

За словами Сергєєва, це є черговим підтвердженням того, що Росія здійснює фактично геноцид українського народу. Загалом, на деокупованих територіях цих областей слідчі поліції задокументували 2670 воєнних злочинів, розповів він.

“Всього впродовж дії воєнного стану розпочато понад 41 тисячу кримінальних проваджень за фактами вчинення на території України військовослужбовцями РФ та їх пособниками воєнних злочинів”, — розповів Сергєєв.

Так, за статтями про порушення законів та звичаїв війни розпочали понад 30 тисяч кримінальних проваджень, про посягання на територіальну цілісність та недоторканність України — майже 9 тисяч, про колабораційну діяльність — майже 2 тисячі.

Крім того, на території деокупованих районів поліцією виявлено 34 катівні та місць утримання громадян, розповів Сергєєв. З них понад дві третини — 24 — на Харківщині. По 3 у Херсонській та Київській областях. 2 у Сумській, по 1 в Донецькій та Чернігівській.

“28 жовтня проведено огляд будівлі Петрівської гімназії Шевченківської селищної ради у Харківській області, де утримувалися цивільні особи, яких нелюди піддавали фізичному та психологічному насиллю. За вказаними фактами слідчими розпочато 16 кримінальних проваджень, з яких 11 наразі передано за підслідністю до СБУ”, — розповів Сергєєв.

За його словами, також виявили і задокументували 34 місця несвободи, катівні, фільтраційні табори, створені на зараз тимчасово окупованих територіях України (27) та безпосередньо в Росії (7 таких місць).

Сергєєв також повідомив, що на тимчасово непідконтрольних територіях Донеччини задокументовано діяльність 4 терористичних організацій. Це так зване “Міністерство держбезпеки “ДНР”, Калінінська виправна колонія 27, колишнє приміщення Горлівського міського управління УМВС України в Донецькій області та виправна колонія номер 120 в Оленівці. Вже заочно повідомили про підозру 23 особам.

Читайте також

Росія вдарила по енергооб`єкту в Кривому Розі, ООН відхиляє заяви РФ про "біологічну зброю". 253 день війни. Онлайн

"Радіо врятувало нам життя". Як приймачі допомагали людям під час окупації

Обстріляна Лавра, зруйнований міст та "тихе" повернення ЗСУ — фоторепортаж зі Святогірська

На початок