Запорізька АЕС повністю знеструмлена через обстріли військ РФ

Запорізька АЕС повністю знеструмлена через обстріли військ РФ

Запорізька АЕС повністю знеструмлена через обстріли військ РФ
. ЗАЕС. Фото Андрія Бородуліна / AFP через Getty Images

В результаті російських обстрілів 2 листопада пошкоджено дві останні високовольтні лінії зв'язку Запорізької АЕС з українською енергосистемою. Про це повідомляє НАЕК "Енергоатом".

О 23:04 станція перейшла в режим повного знеструмлення. Увімкнулися всі 20 дизель-генераторів.

"Наразі схема живлення власних потреб ЗАЕС оптимізована, залишено в роботі 9 дизель-генераторів. Енергоблоки 5 та 6, які були в гарячому стані, переводяться в холодний стан. Пального для роботи дизель-генераторів в режимі повного знеструмлення ЗАЕС залишається на 15 діб. Розпочався зворотний відлік часу", — зазначили в НАЕК.

В "Енергоатомі" заявили, що через окупацію станції і втручання представників "Росатому" в її роботу, можливості української сторони щодо підтримання ЗАЕС в безпековому режимі значно обмежені.

Що відомо

  • ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня захоплена російськими військовими. Відтоді війська РФ там розміщують на майданчику станції військову техніку та боєприпаси, а також обстрілюють прилеглу територію. Обстрілюють росіяни і саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Раніше росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В "Енергоатомі" назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для Збройних сил України рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.
  • 8 жовтня, прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін підписав розпорядження про створення федерального унітарного підприємства "Запорізька атомна електростанція". В "Енергоатомі" зазначили, що росіяни намагаються "затягнути українських атомників ЗАЕС" до новоствореної російської компанії.
  • Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зустрівся з президентом РФ Путіним і після зустрічі з ним приїхав в Україну і заявив про прогрес у створенні захисної зони для Запорізької АЕС.

Читайте також

На ЗАЕС окупанти анулюють перепустки українського зразка та встановили термін для укладання контракту з "Росатомом"

Окупанти спричинили екологічну катастрофу на Запорізькій АЕС — Енергоатом

Вплив росіян на керування ЗАЕС може мати негативні безпекові наслідки — МАГАТЕ

На початок