Справа "Укртатнафти": Коломойського та Боголюбова заочно заарештували в Росії

Справа "Укртатнафти": Коломойського та Боголюбова заочно заарештували в Росії

Справа "Укртатнафти": Коломойського та Боголюбова заочно заарештували в Росії
. Бізнесмени Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, фото: Колаж / Суспільне

Бізнесменів Ігора Коломойського та Геннадія Боголюбова заочно заарештували в Російській Федерації за нібито привласнення 800 тисяч тонн російської нафти.

Відповідне рішення було ухвалено одним з районних судів Казані.

Коломойському та Боголюбову інкримінують організацію злочинної групи (ст. 210 Кримінального кодексу РФ) та привласнення майна (ст. 160 Кримінального кодексу РФ).

ПАТ "Укртатнафта" — українська нафтопереробна компанія, одна з найбільших виробників нафтопродуктів в Україні. Компанія володіє найбільшим нафтопереробним заводом країни, який розташований у Кременчуці.

До 2007 року права на товариство були розподілені так: 43,1% належать Нафтогазу України, 8,6% — російській "Татнафті" "Татнафта" (рос. Татнефть) — російська нафтова компанія. Посідає шосте місце у РФ за обсягом видобутку нафти. За даними журналу «Експерт» займала 10 місце за обсягами виручки у 2008 серед російських компаній.і 28,8 — уряду Татарстану.

Наразі російський суд звинувачує Коломойського, Боголюбова та голову правління Укрнафти Павла Овчаренка у тому, що вони "у складі злочинної спільноти привласнили нафту у кількості понад 800 000 тонн на загальну суму понад $400 млн", яку поставила "Татнафта" на нафтопереробний завод "Укрнафти" у Полтавській області України.

На кінець 2017 року власниками 36,7% акцій "Укртатнафти" були 6 компаній, створені у 2010 році в юрисдикції республіки Кіпр, 43,05% — державний НАК "Нафтогаз України". Власники інших 20,2% компанії не розкриваються.

Читайте також

САП вручила вісім підозр у справі розкрадання коштів "Укрнафти"

На початок