Реконструкцію Корюківської опорної школи планують завершити до початку навчального року

Реконструкцію Корюківської опорної школи планують завершити до початку навчального року

Реконструкцію Корюківської опорної школи планують завершити до початку навчального року оригінал

Реконструкцію Корюківської опорної школи № 1 мають закінчити в цьому році. Про це сказав міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. 30 квітня він приїхав в область, щоб перевірити стан об’єктів, які увійшли до нової програми Уряду «Велике будівництво». Реконструкцію Корюківської школи почали ще у 2018 році. За гроші Фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету повністю відремонтували та утеплили фасад, замінили більш трьохсот вікон, в середині замінили інженерні мережі та повністю відремонтували корпус початкових класів та їдальню. На це витратили понад 50 мільйонів гривень. У 2020-му році на завершення внутрішніх робіт за програмою «Велике будівництво» виділили близько 30 мільйонів.

Корюківська школа № 1 почали реконструювати ще у 2018-му році. За цей час зробили капітальний ремонт фасаду. Та класи початкової школи. Всього їх 12. Цей корпус повністю відремонтований.

«Завершені всі зовнішні роботи, замінена покрівля даху, зроблено утеплення фасаду, він гарно пофарбований. Замінені усі вікна на металопластикові, а їх у нас понад 300 в школі. Тому ця робота вже завершена. Зараз робота продовжується, продовжується внутрішні ремонтні роботи. Саме приміщення, ремонт самого приміщення, це державні кошти. А що стосується обладнання і приміщень робототехніки і вільного простору, це кошти місцевого бюджету», - каже директорка школи Лариса Лізіна.

Ремонт проходив у три етапи. Перший - зовнішнє утеплення, другий - заміна покриття, зовнішніх вікон та дверей і третій, останній, - це внутрішні роботи та заміна інженерних мереж. Останній етап розпочався на початку літа 2019 року, каже голова Корюківської ОТГ Ратан Ахмедов.

«Зараз іде саме третій рік реалізації, завершення і найбільша сума видатків саме на третій рік реалізації.»

Загальна вартість цього об’єкту майже 80 мільйонів гривень. За два роки реконструкції на школу з Фонду регіонального розвиту та місцевого бюджету витратили близько 52 мільйонів. На останній, 2020-ий рік, виділили близько тридцяти мільйонів за новою програмою «Велике будівництво». 30 квітня область відвідав міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, разом із головою облдержадміністрації Андрієм Прокопенком. До Корюківської школи приїхали, щоб оглянути стан виконаних робіт.

«Це було почато як ми зрозуміли 43 роки тому назад, і ми зараз розвиваємо і приводимо її до сучасних вимог. Але програма «Велике будівництво» допомагає нам в цьому році відкрити цю школу в тому обсязі, в котрому вона задумана існувати. Програма «Велике будівництво» вона велика виходячи з назви», - каже Олексій Чернишов.

За словами голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка, завершити ремонт цієї школи мають до початку навчального року.

«В цьому році це буде третя черга, досить велика і масштабна, порядку 20 мільйонів гривень вкладено саме в завершення цього проекту. Проект триває 3 роки і в цьому році він буде повністю завершений і готовий вже так, як він має бути. Велике будівництво, це завершення тих проектів, які можливо були розпочаті раніше.»

Корюківська школа - один із 15 об’єктів в області, які увійшли в цьому році в програму «Велике будівництво». Це 5 шкіл, 5 дитячих садків та 5 спортивних об’єктів. Крім цих об’єктів, до переліку ввійшли і дороги.

«В цьому році буде побудована, відремонтована дорога, яка зв’яже Ніжин та Прилуки. Її вартість півтора мільярди гривень. Для порівняння в минулому році на дороги в області було виділено 600 мільйонів гривень, на всі дороги. Тут на одну дорогу півтора мільярди. Таких коштів ми не бачили, я думаю, що їх і не було в історії сучасної України», - сказав Андрій Прокопенко.

А міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов додав: «Я хочу запевнити всіх мешканців Чернігівської області цей проект вже ніхто не зупинить.»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові об'єднають дві спортшколи, а 10 та 23 школи закриють

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди