Парк дикої природи на Харківщині, де розводили сайгаків, замінований після окупації

Парк дикої природи на Харківщині, де розводили сайгаків, замінований після окупації

Парк дикої природи на Харківщині, де розводили сайгаків, замінований після окупації
В "Ольховій балці" жили сайгаки. Фото: "Ольхова балка"/Facebook

Територія парку дикої природи "Ольхова балка", який розміщується поблизу села Великі Проходи Дергачівської громади, може бути замінована, тому перевірити, як тварини пережили окупацію, доглядачі не можуть.

Про це Суспільне Харків розказав директор розплідника парку Олег Грищенко.

За його словами, на 24 лютого в парку перебували 8 сайгаків, 54 муфлони, на реабілітації були три косулі та два борсуки.

Я думаю, що тварини могли загинути

"Ми не знаємо нічого, бо там міни, туди ніяк не зайти. Коли нам дозволять, незрозуміло. Там стояли російські війська, це ми точно знаємо. У лютому наш співробітник втік, бо там стояли російські танки, БТРи, більше туди він не зміг потрапити. Я думаю, що тварини могли загинути. Хочеться сподіватися, що російські солдати відкрили ворота й випустити тварин, але… Там росіяни стояли довго", — сказав Олег Грищенко.

У парку зоологи займалися науковою роботою, реабілітацією поранених тварин та відтворенням популяції сайгаків — цей вид Міжнародний союз охорони дикої природи відніс до категорії тварин, які перебувають під загрозою зникнення. Окрім "Ольхової балки", популяцію сайгаків відтворювали й в заповіднику "Асканія Нова" на Херсонщині, який також потрапив в окупацію.

Що відомо

  • Російська армія знищила обстрілами "Фельдман екопарк", що розташовувався в селі Лісне під Харковом. Частину тварин змогли евакуювати, частина загинула під обстрілами, частина втекла. Також від обстрілів загинули співробітники парку та 15-річний підліток, який допомагав з евакуацією тварин.

Читайте також

Половецьких баб з Ізюма після окупації законсервували на зиму: одну відреставрувати не зможуть

На початок