КНДР запустила балістичні ракети у бік Японського моря

КНДР запустила балістичні ракети у бік Японського моря

КНДР запустила балістичні ракети у бік Японського моря
Запуск ракети КНДР. Фото: Korean Central News Agency/Korea News Service via AP

Північна Корея запустила щонайменше десять ракет. Дві балістичні ракети малої дальності впали у Японському морі. Про це повідомляє Kyodo з посиланням на південнокорейських військових.

Зазначається, що одна з них упала на південну сторону фактичного морського кордону між КНДР та Південною Кореєю.

"Вперше після поділу (Корейського півострова) північнокорейська ракета впала поблизу територіальних вод Південної Кореї", — заявив Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї.

У Токіо міністр оборони Японії Ясуказу Хамада повідомив журналістам, що Північна Корея запустила принаймні дві балістичні ракети, які впали за межі виключної економічної зони Японії, але жодних повідомлень про пошкодження літаків чи кораблів не надходило.

За словами Хамади, вони пролетіли близько 150 км і 200 км на максимальній висоті і, можливо, летіли нестандартними траєкторіями.

Прем'єр-міністр Фуміо Кісіда заявив журналістам що, Північна Корея запускає ракети з безпрецедентною швидкістю, "що абсолютно неприйнятно".

Північна Корея здійснила запуск ракет саме під час спільних військових навчань Південної Кореї та США.

Що відомо

Раніше Північна Корея заявила, що вимагає від США та Південної Кореї припинити спільні військові навчання, проведення яких Пхеньян вважає "провокацією".

Сполучені Штати та Південна Корея розпочали одні зі своїх найбільших спільних військових повітряних навчань у 31 жовтня. Під час них військові літаки з обох боків проводитимуть імітації атак 24 години на добу протягом більшої частини тижня. Навчання під назвою Vigilant Storm триватимуть до п'ятниці і включатимуть близько 240 військових літаків.

Вашингтон і Сеул вважають, що Пхеньян, можливо, збирається відновити випробування ядерних бомб вперше з 2017 року.

Читайте також

КНДР визнала путінські "референдуми" на окупованих територіях України

Кім Чен Ин відкрив ферму на місці колишнього ракетного полігону

На початок