У колишній колонії в Луганській області утримують мобілізованих росіян, які відмовилися воювати

У колишній колонії в Луганській області утримують мобілізованих росіян, які відмовилися воювати

У колишній колонії в Луганській області утримують мобілізованих росіян, які відмовилися воювати
. Москва, Росія — 10 жовтня: громадяни РФ призвані в ході часткової мобілізації. Фото: Getty Images

Влітку на території так званої "ЛНР" з'явилися табори, де незаконно утримували російських контрактників, які вирішили відмовитися від участі у війні. Їх закрили завдяки правозахисникам та скаргам родичів військових і резонансу в ЗМІ. Через два місяці один з таборів знову працює — там утримують мобілізованих, які відмовилися воювати.

Про це повідомляє російське видання "Медіазона".

Російська влада називає табір "центром підтримки бойової готовності", а солдати розповідають про антисанітарію і психологічний тиск.

Дружина 37-річного мобілізованого Федора Тришина з Далекого Сходу, який опинився у таборі, розповіла виданню, що повістку її чоловікові принесли на роботу 22 вересня і з того ж дня відправили в військову частину в сусідньому місті. Медичну комісію Федір не проходив, хоча в нього були проблеми зі здоров'ям — "три пальці відмовляли", але, оскільки до лікарів він не звертався, підтвердити це не вдалося, — розповіла Анастасія.

Після мобілізації Тришин, за словами дружини, разом із товаришами по службі два-три дні виїжджав на полігон, ще один раз вони стріляли з БМП, після чого машина зламалася.

"Спочатку їм взагалі сказали, що вони їдуть просто охороняти вже відвойовані території, просто охороняти. Тобто ніхто їм правди не говорив. Вони налаштовані були так: "Ми там зараз поохороняємо і додому повернемося", — розповіла Анастасія.

1 жовтня Тришина та його товаришів по службі відправили до так званої "ЛНР" і одразу ж кинули на передову в районі Сватово. Він розповів дружині про постійні обстріли, говорив, що їх ніхто не прикриває, що "підготовки взагалі ніякої, а команди виконувати доводиться".

16 жовтня чоловік Анастасії Трішиної та інші військові написали рапорти про відмову від участі в бойових діях. Спочатку їх вмовляли повернутися на передову, потім стали погрожувати і "залякували Вагнером". 21 жовтня їх завантажили в машини і пообіцяли відвезти "до реабілітаційного центру в Луганську", а доставили до колишньої колонії в Перевальську. За її словами, там із ними проводить бесіди "якийсь підполковник або полковник", який навіть не називає свого імені.

Такі самі розмови, а по суті, спроби переконати повернутися на фронт — у тій самій колонії проводили влітку з контрактниками, які відмовилися воювати. З липня по серпень через неформальні в'язниці для відмовників у так званій "ЛНР" пройшли сотні кадрових російських військових, повідомляє видання.

Зараз у таборі перебуває близько 40 відмовників із числа мобілізованих, каже дружина Тришина. Десять із них, зокрема її чоловік, потрапили туди наприкінці жовтня, інші сидять від початку місяця.

Читайте також

Засновник "Вагнера" Пригожин відкрито критикує еліти РФ за перешкоджання мобілізації — ISW

Бюджет-2023, МАГАТЕ на ядерних об`єктах, наслідки російських атак на енергетику. 251 день війни. Онлайн

На початок