Нова російська ІПСО: пропагандисти атакують ІТ-систему ситуаційної обізнаності української армії

Нова російська ІПСО: пропагандисти атакують ІТ-систему ситуаційної обізнаності української армії

Нова російська ІПСО: пропагандисти атакують ІТ-систему ситуаційної обізнаності української армії
. Ілюстративне фото: Unsplash

Російські пропагандистські ресурси запустили нову інформаційно-психологічну операцію (ІПСО): поширюється інформація про нібито злам системи ситуаційної обізнаності DeltaDelta використовується для планування операцій та бойових завдань, координації з іншими підрозділами, захищеного обміну інформацією про розташування сил противника тощо. Зокрема, у Delta інтегровані чат-боти, розроблені Мінцифрою — "єВорог" та СБУ — "STOP Russian War".Система оснащена сучасними засобами моніторингу підозрілої активності. Кіберпідрозділи союзників з 2021 року здійснюють постійну перевірку системи на вразливості, спроби несанкціонованого проникнення, витоку даних тощо., що використовується Збройними Силами України.

Про це повідомляє Міністерство оборони України на офіційній сторінці у Facebook.

"Ця ІПСО розпочата ворогом саме зараз, невипадково, адже нещодавно оновлена версія цієї системи була успішно представлена на щорічній конференції експертів та розробників NATO Tide Sprint", — пояснюють у відомстві.

Читайте також: Впроваджуємо нові стандарти НАТО. Україна представила систему Delta для пошуку сил противника

Для того, аби припинити "підхоплення дезінформації ворога вітчизняними інформаційними ресурсами", Міноборони наголосило, що система працює стабільно, дані в ній надійно захищені, і несанкціонованих проникнень не зафіксовано.

"У Міноборони над захистом системи працюють найкращі ІТ-розробники та фахівці з кібербезпеки, які моніторять ворожу активність в режимі реального часу", — додали українські фахівці, констатувавши, що ця ІПСО РФ є провальною.

Що відомо

  • 27 жовтня на щорічному закритому заході НАТО Tide Spirit презентували українську систему ситуаційної обізнаності Delta, що забезпечує військових різноманітними даними про противника та координацію сил на полі бою.
  • За словами розробників, Delta забезпечує об’ємне розуміння простору бою в режимі реального часу, інтегрує інформацію про противника від різноманітних сенсорів та джерел, в тому числі — розвіддані, на цифровій мапі, не потребує додаткових налаштувань і може працювати на будь-якому пристрої — ноутбуці, планшеті або в мобільному телефоні.

Читайте також

"Збоченці від пропаганди": Герасим'юк розповіла про боротьбу з російськими медіа

"Обстрілюють фейками". СБУ попередила про хвилю російського ІПСО

Спецслужби РФ готують кампанію з дискредитації національних рухів народів Росії — розвідка

На початок