Макрон пообіцяв Зеленському збільшити військову підтримку, зокрема у сфері ППО

Макрон пообіцяв Зеленському збільшити військову підтримку, зокрема у сфері ППО

Макрон пообіцяв Зеленському збільшити військову підтримку, зокрема у сфері ППО
Президент Франції Еммануель Макрон. Фото: AP

1 листопада президент Франції Еммануель Макрон та президент України Володимир Зеленський провели телефонну розмову, в ході якої Макрон пообіцяв зміцнити військову підтримку України, зокрема у сфері протиповітряної оборони.

Про це йдеться на сайті Єлисейського палацу.

"Вони обговорили ситуацію на фронті та останній розвиток подій у ході українського контрнаступу. Глава держави підтвердив повну відданість Франції якнайшвидшому збільшенню військової підтримки України, зокрема у сфері протиповітряної оборони", — йдеться у повідомленні.

Крім того, президенти домовились провести 13 грудня в Парижі міжнародну конференцію для підтримки громадянської стійкості країни протягом зимового періоду. З цією метою найближчим часом буде розпочата підготовча робота з іншими партнерами України. Президенти також домовилися організувати двосторонню конференцію з метою "мобілізації французьких компаній", яка відбудеться 12 грудня.

Президент Франції також висловив рішучість допомогти Україні вистояти в умовах наближення зими, після того, як Росія завдала значної шкоди критичній інфраструктурі України. Він запевнив, що Франція посилить свою підтримку у цьому питанні та братиме участь у "міжнародній мобілізації".

Що відомо

  • 22 квітня уряд Франції вирішив передати Україні САУ "Цезар" калібром 155 мм. Йшлося про постачання 12 гаубиць із запасів французької армії.
  • Згодом голова МЗС Франції Катрін Колонна заявила, що уряд Франції продовжить передачу Україні 155-міліметрових самохідних артилерійських установок Caesar.
  • 1 жовтня стало відомо, що Україна має отримати від Франції від 6 до 12 гаубиць, взятих із замовлення, призначеного для Данії. Утім технічні перемовини все ще тривають.
  • Президент Франції Еммануель Макрон у четвер, 6 жовтня, підтвердив, що Європа надішле Україні більше військового спорядження, серед якого — французькі гаубиці Caesar.
  • 13 жовтня стало відомо, що Франція також передасть Україні свої системи ППО.

Читайте також

Макрон: врегулювання конфлікту в Україні можливе, але лише на умовах Києва

Рішення розпочати війну в Україні могло бути спровоковане наслідками ізоляції Путіна після COVID-19 — Макрон

Франція готова розширити військову допомогу Україні — Макрон

На початок