Макрон: врегулювання конфлікту в Україні можливе, але лише на умовах Києва

Макрон: врегулювання конфлікту в Україні можливе, але лише на умовах Києва

Макрон: врегулювання конфлікту в Україні можливе, але лише на умовах Києва
Еммануель Макрон на міжнародній конференції "Крик про мир", організованій громадою Сант-Егідіо в Римі, 23 жовтня 2022 року. Фото AP / Алессандра Тарантіно)

Президент Франції Еммануель Макрон, виступаючи сьогодні 23 жовтня на відкритті міжнародного форуму "Звернення до миру", заявив, що вірить у перспективу мирного врегулювання конфлікту в Україні, але тільки на умовах Києва.

"Мир в Україні можливий, єдиний мир — це такий, яким його вибирають українці, і коли вони це роблять, щоб він дозволяв їм зберегти свої права як суверенного народу", — сказав Макрон.

Водночас він зазначив, що важливо продовжувати діалог з Росією та з Україною і додав, що настане час, коли обидві сторони зможуть сісти за стіл переговорів.

Що відомо

  • 1 жовтня стало відомо, що Україна має отримати від Франції від 6 до 12 гаубиць, взятих із замовлення, призначеного для Данії. Утім технічні перемовини все ще тривають.
  • Президент Франції Еммануель Макрон у четвер, 6 жовтня, підтвердив, що Європа надішле Україні більше військового спорядження, серед якого — французькі гаубиці Caesar.
  • 11 жовтня Макрон терміново провів переговори з президентом України Володимиром Зеленським у зв'язку з обстрілами, яких Україна зазнала 10 жовтня вранці. Він підтвердив свою повну і беззастережну підтримку президента Зеленського і заявив про розширення своєї підтримки України у відповідь на сформульовані Києвом потреби, в тому числі у військовій техніці.
  • 13 жовтня стало відомо, що Франція також передасть Україні свої системи ППО.
  • Також у Франції до 2 тисяч українських військових упродовж кількох тижнів пройдуть військову підготовку у французьких частинах.

Читайте також

Макрон заявив, що Франція не застосовуватиме ядерну зброю у разі удару РФ по Україні

Французький енергетичний гігант "заправляє винищувачі Путіна" — компанію звинувачують у співучасті у воєнних злочинах

На початок