Військові РФ готуються обороняти Нову Каховку: виселяють жителів і риють траншеї

Військові РФ готуються обороняти Нову Каховку: виселяють жителів і риють траншеї

Військові РФ готуються обороняти Нову Каховку: виселяють жителів і риють траншеї
Будинок у Новій Каховці, зруйнований уламками ракети, 8 вересня 2022 р. Фото опубліковане Олегом Батуріним у Facebook

Нову Каховку та територію усієї Новокаховської громади російські військові готують до оборонних боїв. Про це в ефірі регіонального телемарафону "Суспільне Спротив" розповів Новокаховський міський голова Володимир Коваленко.

За його словами, у зв'язку з цим на лінії лівого берега, на якій розташовані Нова Каховка, Дніпряни, Корсунка, у межах близько 20 кілометрів, військові РФ риють траншеї.

"З правого берега переправили на лівий велику кількість техніки, яка, ймовірно, буде закопана в землю. Бюджетні організації і Палац культури, які знаходяться на самому березі Дніпра — попередили. Персоналу заборонили виходити на роботу і забрали всі ключі. Тобто берегова лінія звільняється від населення, від тих структур, що там працювали", — розповів Коваленко.

Також він повідомив, що російські окупанти на окремих вулицях провели побудинковий обхід території. Дивились хто залишився.

"Людей попередили, що вони мають виселитися і дали час обдумати і погодитись на "евакуацію". Що буде далі і наскільки це буде добровільне виселення — сказати важко. Місто вимерло, практично нічого не працює. Військові РФ розселяються у місті і готують його до боїв", — каже Коваленко.

Російські окупанти постійно тиснуть на людей, повідомив міський голова, погрожують масованими обстрілами ЗСУ, знищенням території.

"Зараз у Каховці залишилось 10% від усього населення — 12-15 тисяч із 65 тисяч жителів. Людей попередили, що після 4 листопада автобуси будуть подаватися для всіх тих, хто погодиться виїхати. Зараз це тільки попередження", — додав Коваленко.

Що відомо

  • Так званий "тимчасовий виконувач обов'язків губернатора Херсонської області" Сальдо заявив про розширення зони "евакуації" на 15 кілометрів від Дніпра. Російські окупанти планують "евакуювати" жителів Новокаховської, Голопристанської, Олешківської, Каховської, Горностаївської, Великолепетиської та Верхньорогачицької громад.
  • Окремі підрозділи російської армії готуються до евакуації з правобережної частини Херсонської області: уточнюють наявність плавзасобів річкового флоту, встановлюють понтонні переправи і перевіряють справність барж.
  • На Херсонщині російські військові продовжують демонтаж обладнання веж стільникового зв’язку. За інформацією Генштабу ЗСУ, устаткування перевозять у Донецьку область для налагодження та розширення покриття так званих "національних операторів зв’язку".

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок