"Підіймаємо рівень життя тут". У Чернівцях колишній протитуберкульозний центр став прихистком для переселенців

"Підіймаємо рівень життя тут". У Чернівцях колишній протитуберкульозний центр став прихистком для переселенців

"Підіймаємо рівень життя тут". У Чернівцях колишній протитуберкульозний центр став прихистком для переселенців
Суспільне Буковина

У Чернівцях на території колишнього протитуберкульозного дитячого санаторію облаштували прихисток для вимушених переселенців. Від початку повномасштабного вторгнення там прийняли приблизно трьох тисяч людей. Зараз проживає близько 250.

Вимушені переселенці створили три благодійні фонди й займаються волонтерством. Зокрема, соціально-психологічною та гуманітарною допомогою. Суспільне розповідає, як облаштували будівлю колишнього санаторію.

До повномасштабного вторгнення санаторій був ліквідований, відтак для переселенців там облаштовували спальні місця, відновили опалення та провели центральне водопостачання. Зараз на території планують відремонтувати ще один корпус, аби збільшити кількість місць.

Марина Гончарова-Кругляк живе в одній кімнаті з чоловіком та п'ятьма дітьми. Розповідає, що вимушено виїхали з Донецької області та спочатку жили в чернівецькому дитсадку. Там було мало місця для сім'ї. У колишньому санаторії в кімнаті мають кілька столів та перегородки між ліжками.

"Тут і школа поблизу і садочок. Маємо столи окремі для обідів, окремо для дітей, коли у них дистанційне навчання. Ми тут нічого не платимо, але я особисто займаюся волонтерством тут", — розповідає жінка.

До війни в одному з корпусів санаторію, облаштували притулок для людей, які постраждали від домашнього насильства. Після початку вторгнення також почали приймати вимушених переселенців, розповідає директор центру соціально-психологічної допомоги Анатолій Хомік.

"Поселення відбувались цілодобово, ми за ніч могли поселити 36-38 людей за ніч, волонтери довозили, сам особисто їхав за людьми. І так що в сумі у нас вийшло, що максимально у нас перебувало 283 особи. Було холодно, один корпус не опалювався, ми запускали тепло", — розповідає Хомік.

Від початку вторгнення на території санаторію переселенці створили три благодійні фонди, де допомагають із забезпеченням гуманітарної допомоги, техніки та соціально-психологічної допомоги іншим.

"Намагаємось підняти рівень життя, зробити тут гідні умови. Зробили систему фільтрації води на весь прихисток, зробили інтернет. У наших планах зробити комп’ютерний клас, аби діти навчались", — розповідає житель прихистку Ренат Шеріпов.

Зараз у двох корпусах санаторію проживає понад 250 людей. Втім, кількість охочих поселитись збільшується, розповів Хомік. Відтак, планують ремонт ще одного корпусу, де облаштують 130 додаткових спальних місць. Також на території будуть котельню на твердому паливі.

Роботу закладу фінансують благодійники, комунальні послуги оплачує держава.

Читайте також

У Чернівцях безкоштовно допомагають переселенцям шукати роботу

У Чернівцях відкрили центр допомоги переселенцям "ЯМаріуполь"

На початок