Україна активно працює над тим, щоб вилучити Росію з Радбезу ООН — Подоляк

Україна активно працює над тим, щоб вилучити Росію з Радбезу ООН — Подоляк

Україна активно працює над тим, щоб вилучити Росію з Радбезу ООН — Подоляк
. Радник керівника ОПУ Михайло Подоляк / Фото: Associated Press

Міністерство закордонних справ та депутатський корпус України активно працюють на тим, щоб Росії не було в Раді безпеки ООН.

Про це повідомив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі загальнонаціонального марафону на Суспільному.

"Це країна терорист, є конкретні регламентні порушення, дивно буде виглядати, якщо Путін сидітиме за столом G20 в Індонезії. Ми про це постійно говоримо, і це потрібно буде дотиснути. Дві речі: перше — треба, щоб було не тільки у нас розуміння, що Росія може і повинна програти. Друге — треба, щоб світ зрозумів — не треба боятися Путіна", — сказав Подоляк.

За його словами, до міжнародної спільноти потрібно донести, що Путін "достатньо проста, примітивна людина, яка говорить абсолютно архаїчні речі про Леніна, про застійний період СРСР".

Дискусія про неефективність ухвалення рішень у Раді безпеки, зокрема через РФ, поновлюється з 2014 року — після анексії Росією Криму і перших спроб окупації частини українських територій. Так, свого часу Росія не дозволила ввести миротворчий контингент ООН на Донбас, а 25 лютого 2022 року ветувала резолюцію Ради безпеки про припинення вторгнення в Україну. Навіть попри те, що в Генеральній асамблеї 141 держава зі 193 засудила агресію Росії.

Росія — одна з п’яти постійних членкинь Радбезу, разом з Китаєм, США, Францією та Великою Британією. Це ті країни, які мають право вето. Росія застосовує його завжди на голосуваннях щодо України — про це нагадав голова Європейської Ради Шарль Мішель у виступі на Генеральній асамблеї ООН у вересні і запропонував призупинити членство Росії в цьому органі. За його словами, взагалі Рада безпеки потребує реформування, бо один з її постійних членів зловживає правом вето.

Читайте також

Видалити "ракову пухлину". Чи можна виключити Росію з Радбезу ООН

На початок