Багатоповерхівку на березі Стрижня у Чернігові поки не будуватимуть

Багатоповерхівку на березі Стрижня у Чернігові поки не будуватимуть

Багатоповерхівку на березі Стрижня у Чернігові поки не будуватимуть оригінал

Багатоповерхівку на березі Стрижня у Чернігові поки не будуватимуть. Питання щодо надання дозволу КП «Чернігівбудінвест» на розробку проекту землеустрою зняли з розгляду на сесії міської ради. Проти забудови ділянки біля будинку на вулиці Коцюбинського 84 протестували жителі двох сусідніх будинків. Вони зібрали 208 підписів та прийшли на сесію.

Перед початком сесії біля міської ради зібрались мешканці будинків на вулиці Коцюбинського 84 та проспекті Перемоги, 107. Вони зібрали підписи проти забудови земельної ділянки біля їхніх будинків.

208 підписів мешканці двох будинків зібрали напередодні. Про те що це питання забудови ділянки внесли на розгляд сесії міськради дізнались випадково, каже мешканець будинку Олексій Нагорний.

«Це єдина ділянка, класна ділянка для відпочинку, заняття спортом, просто проведення часу жителів не тільки цих будинків. І ось будинок, який навпроти, там якщо ви звернете увагу, там тільки машини стоять. Я впевнений, що якщо ми підемо до них збирати підписи, вони теж підпишуться.»

«В наст тут і діти граються і старші люди, постояти хоч 5 хвилин, знищити отаку природу, отаку красу і так.»

«Так навіщо зараз це все знести і поставити тут житловий комплекс. Не можна бути тимчасовими правителями, треба про Стрижень подумати. У нас тут раніше жаби квакали - зараз ні. Після будівництва цього будинку, який побудований на намивному піску», - каже жителька будинку на вулиці Коцюбинського 84 Тетяна Слісаренко.

ЇЇ сусід Олександр Денисов розповідає: «Були багаторазові спроби вирішити цю проблему. Зараз знаємо, що вони хочуть щось побудувати, але, на жаль, ми не знаємо де точно. І вони, представники, мали прийти до нас і сказати, ми хочемо побудувати там то там то.»

Правозахисник Олександр Гашпар розказує, цю ділянку планують забудувати з 2005 року.

«В 2005 році Чернігівською міською радою було розроблено детальний план забудови центральної частини міста і якщо в генеральному плані 2002 року на цій земельній ділянці не передбачалось будівництво, то в детальному плані 2005 року на цьому місці пропонуються такі невеличкі таунхауси на березі Стрижня і багатоповерховий будинок. От за моєю спиною, біля існуючого будинку. І в 2008 році нинішній заступник міського голови Олександр Ломако будучи представником громадської організації не дали забудувати цю ділянку. Два роки назад була спроба все ж таки виділити землю комунальному підприємству «Чернігівбудінвест» під будівництво багатоквартирних житлових будинків, але на сесії це питання було зняте з розгляду.»

На сесії міської ради після обговорень це питання зняли з розгляду.

Олексій Нагорний каже: «В нас немає де сміттєві баки поставити по міській програмі, дітям майданчик, спортивний майданчик існуючий, який побудував мер. Тобто де там, що будувати?»

Начальник управління земельних ресурсів міської ради Василь Дмитренко зауважив: «Встановлена прибережна захисна зона і ніяке будівництво не може вестися в рамках прибережної захисної смуги. На сьогоднішній день надається дозвіл на розробку проекту землеустрою, щодо відведення даної земельної ділянки. Якщо будуть негативні висновки і неможливо, то він не прийде просто, сьогодні йде питання тільки на дозвіл.»

Замовник будівництва - Служба Безпеки України, сказав директор комунального підприємства «Чернігівбудінвест» Андрій Приходько, за його словами «Чернігівбудінвест» спробує запропонувати СБУ інші варіанти.

«До нас звернулися представники СБУ з пропозицією, надати їм можливість будувати, в місті Чернігові багатоповерховий будинок для співробітників СБУ, для працівників, офіцерів. Вони обрали такий варіант, по вулиці Коцюбинського. Тут абсолютно все прозоро, і цей факт, що журналіст сказав, що це якась корупційна схема, до нас звертається СБУ і це говорить про те, що там ніяких корупційних схем немає. В процесі того, що ми підбираємо якісь варіанти, щоб влаштовувало всіх, всі сторони і земельників і архітектуру і наших громадян і співробітників СБУ», - пояснив Андрій Приходько.
«Я буду змушений на чергову сесію виносити питання, але вже Служби Безпеки України і земельна ділянка буде відходити до державної власності, а не в комунальній власності, тому по-господарськи прийняти рішення для того щоб земля залишилась в комунальній власності. А що СБУшникам немає де будуватися?», - сказав начальник управління земельних ресурсів міської Василь Дмитренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові об'єднають дві спортшколи, а 10 та 23 школи закриють

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди