Книжки двох одеситів потрапили до Довгого списку Дитячої Книги року BBC

Книжки двох одеситів потрапили до Довгого списку Дитячої Книги року BBC

Книжки двох одеситів потрапили до Довгого списку Дитячої Книги року BBC
Хлопчик із книгою. Ілюстративне фото. Українська правда

У Довгий список номінантів на премію Дитяча Книга року BBC-2022 потрапили автори-одесити Соня Зелена із книжкою "Мікробам не читати!" та Дмитро Журавель із повістю "Нікому ані слова, або Як розлюбити абрикоси". Списки опублікували на сайті BBC Україна.

Обидві книги були надруковані у Харкові в 2022 році попри війну та постійні обстріли міста.

Нон-фікшен про вакцини "Мікробам не читати!", видавництва Yakaboo Publishing, Соня Зелена замислила ще наприкінці 2020 року. Тоді ця тема була особливо актуальною, але, на думку авторки, не втратила гостроти й зараз — адже майже кожна дитина так чи інакше стикається з щепленнями у повсякденному житті.

У книжці допитлива дівчина Марічка і її кошеня Тигидик вивчають, як працюють вакцини, хто їх винайшов, і як підготуватись до щеплень. Окрему увагу в творі приділено відкриттям українських учених.

Соня Зелена (справжнє імʼя Євгенія Селезньова) — в минулому сімейна лікарка, останні 6 років займалась копірайтингом, медіа-менеджментом та комунікаціями. Також організовувала художні виставки. Була медіа-координаторкою Одеського національного художнього музею.

Книжки двох одеситів увійшли до Довгого списку Дитячої Книги року BBC
Соня Зелена та її книга. Фото з особистого архіву

"Нікому ані слова, або Як розлюбити абрикоси" — літня детективна пригода у декораціях маленького південноукраїнського міста, натхненного Білгородом-Дністровським, рідним містом автора.

Головним героям повісті доводиться потайки від батьків вирушити у незнайоме містечко, аби відшукати зниклого чотирилапого друга Рекса.

Дмитро Журавель — журналіст, головний редактор сайту "ШоТам?", колишній редактор одеського Суспільного, "Opinion" та "Litoda", мандрівник автостопом.  Співавтор збірок "Галерея чуття" (видавництво Nebo BookLab Publishing), "Татомамосніг" (АССА) та "Моє Різдво" (АССА).

Книжки двох одеситів увійшли до Довгого списку Дитячої Книги року BBC
Дмитро Журавель та його книга. Фото із архіву Dmytro Zhuravel

Книга року BBC — щорічний конкурс, що проводить BBC News Україна. У грудні пройде фінал конкурсу, де оголосять короткі списки та переможців у трьох номінаціях: Книга року ВВС, Дитяча Книга року ВВС та Книга року ВВС-Есеїстика. Переможці отримають винагороду у розмірі 1000 фунтів та право використовувати логотип премії на наступних виданнях.

Читайте також

  • Як працюватимуть школи Одеси за ймовірних відключень світла
  • Яку літературу варто читати дітям в школах. Пояснює одеський письменник
  • Змінились інструменти навчання: як триває дистанційне навчання в одеських школах в умовах війни

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок