Яку літературу варто читати дітям в школах. Пояснює одеський письменник

Яку літературу варто читати дітям в школах. Пояснює одеський письменник

Ексклюзивно
Яку літературу варто читати дітям в школах. Пояснює одеський письменник
Колаж з обкладинок дитячих книг

Список авторів з української та зарубіжної літератури варто осучаснити та наблизити до дітей, аби їх зацікавити. Так вважає одеський поет і письменник, автор книги "Нікому ані слова, або Як розлюбити абрикоси" Дмитро Журавель. В ефірі "Українського радіо. Одеса" він розповів Суспільному про те, як треба змінити шкільну програму, якою є роль вчителя, а також назвав список авторів та книг обов’язкових для прочитання.

На думку письменника, для молодшої школи важливо обирати авторів, які цікаві учням. А вже потім тих, хто відповідає критеріям навчальної програми:

“Навіть тих самих Шевченка, Українку, Франка. Їх набагато логічніше вчити пізніше. І вчити не за шаблонними форами як це відбувалось, принаймні, за мого навчання. Бо це значно глибші люди з цікавими творами”, — вважає Журавель.

Як зрозуміти, що книга буде цікавою дитині? Як стверджує письменник, вона має відповідати двом вимогам:

  • сучасність авторів та події, які змальовуються. Дитині вкрай важливо не просто читати, а й розуміти те що вона читає, асоціювати себе з героями;
  • чесність та щирість історії. Аби дитина не думала, що персонаж є несправжнім і перебільшеним.

“Я не кажу, що діти мають читати виключно сучасних авторів. Треба охоплювати все. Але варто адаптувати програму. Щоб дитина сприймала те, що говорить вчитель. А не просто шаблонно записувала роки життя”, — пояснив автор.

Багато залежить й від вчителів, переконаний Дмитро. Їх вмінню зацікавити книгою, не тиснути, а переконати:

“Нещодавно я перечитав “Тигролови” Багряного, а до цього прослухав аудіокнигу “Я (Романтика)” Хвильового. Свого часу вчитель не зміг мені донести, чому ці книги важливі для української літератури”.

Список дитячих книг від одеського письменника

В останні роки в Україні спостерігається бум цікавої дитячої літератури, зауважив автор. Він назвав десять авторів та книг, які треба прочитати в молодших класах:

  • “Тореадори із Васюківки” Всеволода Нестайко
  • “Джури” Володимира Рутківського
  • “Делфі і чарівники” Валерія Пузіка
  • “Гаррі Поттер” Джоан Ролінґ
  • “Ютуб моєї Ба” Юлія Баткіліна
  • Книги Івана Андрусяка, Олександра Дерманського, Катерини Бабкіної, Лариси Денисенко та Юлії Ілюхи.

Для середніх класів Журавель рекомендує поетичну антологію від “А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-ГА” та один зі своїх улюблених романів — "Тигролови" Івана Багряного.

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок