Укренерго: Необхідності в обмеженні електроенергії немає другий день поспіль

Укренерго: Необхідності в обмеженні електроенергії немає другий день поспіль

Укренерго: Необхідності в обмеженні електроенергії немає другий день поспіль
Фото: Єлизавета Серватинська/Суспільне

​​Сьогодні, 30 жовтня, другий ранок поспіль Диспетчерський центр "Укренерго" не надавав операторам систем розподілу обсягів для аварійних відключень споживачів.

Як повідомили в "Укренерго", необхідності в обмеженні споживачів не виникло через те, що сьогодні вранці українці спожили на 2,6% менше електроенергії, ніж вчора, а верхня точка ранкового піку була пізніше, що також уповільнило зростання споживання.

"У суботу ввечері ми також побачили, що українці заощадливо поставилися до споживання електроенергії. Зокрема, в години пікового навантаження споживання в Києві знизилось на 6,2%, в Київській області на 3,3%. Також, зменшилося споживання в Черкаській – на 17,8% , в Харківській – на 7,0%, Чернігівській — на 5,9%", — додали в "Укренерго".

Там подякували кожному українцю, який долучився до "боротьби на енергетичному фронті".

Водночас у вечір неділі 30 жовтня в Укренерго не виключили виникнення необхідності застосування обмежень.

"Будь ласка, готуючись до наступного робочого тижня, не вмикайте одночасно кілька потужних електроприладів і за можливості перенесіть користування пральними машинами, бойлерами та обігрівачами на ніч, коли рівень споживання в енергосистемі найнижчий", — закликали в "Укренерго".

Що відомо

  • З 10 жовтня в Україні тривають відключення електроенергії через обстріли російськими військами енергетичної інфраструктури. Також українців просять добровільно скоротити обсяги споживання електрики в пікові навантаження — щовечора з 17 до 23.
  • 18 жовтня президент Зеленський повідомив, що за тиждень атак військ РФ було зруйновано 30% українських електростанцій в Україні.
  • 28 жовтня в Укренерго розпорядилися обмежити електропостачання у всіх регіонах України. Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що Україна перейде до планових відключень електроенергії.

Читайте також

Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію

"Ми перебуваємо в режимі дуже жорсткої економії": як харків'яни економлять світло

Місто у пітьмі. Як живе Київ у режимі економії електрики — фоторепортаж

Готують котельні та розвозять дрова: Дергачі перед опалювальним сезоном — фоторепортаж

На початок